« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yabancı hakemlerin para isyanı

Ankara'da düzenlenen İşitme Engelliler 2012 Dünya Futbol Şampiyonası'nda yabancı hakemlerin "Paramızı verin yoksa maçlara çıkmayacağız" tehdidi üzerine şampiyonanın organizasyon komitesi başkanı İngiliz Christof Niklaus'un, yabancı hakemleri 5 gün önce ülkelerine gönderdiği ortaya çıktı.

Ercan ATA/ANKARA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Ankara'da 10 gündür devam eden ve Türkiye ile Mısır'ın final oynayacağı İşitme Engelliler 2012 Dünya Futbol Şampiyonası'nın çeyrek final karşılaşmalarından önce görev alan yabancı hakemlerin, çeyrek final ve yarı final karşılaşmalarında görev almadıkları ortaya çıktı. Sadece neden Türk hakemlerin görev aldığı araştırılınca ortaya çıkan gerçek çok farklı oldu. İşitme Engelliler Federasyonu'nun parası olmadığı ve ödemelerin hemen yapılmayacağı söylentilerinin üzerine, yabancı hakemlerin, "Paramızı verin yoksa maçlara çıkmayacağız" tehdidi yaptığı öğrenildi.

Bu gelişme üzerine Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşen İşitme Engelliler Federasyonu, krizi Türk hakemlerle çözdü. Federasyon başkanı Oktay Akdaş, yaptığı açıklamada olayı doğruladı. Akdaş, "Organizasyon öncesinde katılacak olan ülkelere yazı yazdık ve ülkelerden gelecek hakemlerin tüm masraflarının karşılanacağını açıkca belirttik. Şampiyonaya sadece Yunanistan'dan 3, Venezuela'dan da 1 hakem geldi ve biz tüm masrafları dahil olmak üzere, maç başı 50 Euro ödemek koşulu ile anlaştık. Ancak bu hakemlerimiz paralarını hemen almak istedi. Bu gelişme üzerine organizasyon komitesi, kendilerine ret cevabı verdi ve hakemleri ülkelerine geri gönderdi. Biz de müsabakalarda bu nedenle, çeyrek finaller de dahil olmak üzere Türk hakemlerimize görev verdik" dedi.

Öte yandan Türkiye ile Mısır arasında yarın saat 16.30'da yapılacak İşitme Engelliler 2012 Dünya Futbol Şampiyonası finalini, Ankara bölgesi hakemlerinden Bülent Yıldırım'ın yöneteceği belirtildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler