Ege Haberleri

EGE

  Yabancı gençler köy sokaklarını temizledi

  Sefer TALAY / BURHANİYE, (DHA)
  16.07.2012 - 10:22 | Son Güncelleme: 16.07.2012 - 10:22

  Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde, değişik ülkelerden gelen 13 genç Taylıeli Köyü'nde sokakları temizledi.

  Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampı çerçevesinde Taylıeli Köyü'ne gelen gençler, köy meydanında taş döşedikten sonra sokaklarda çöp topladı.
  İlçeye 2 kilometre uzaklıktaki Taylıeli köyü, Güney Kore, Tayvan, İspanya, İtalya, Çekoslovakya ve Rusya'dan gelen 13 genci ağırladı. Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampı kapsamında köye gelen gençler köy meydanında taş döşedikten sonra sokaklarda çöp topladı. Köyde düzenlenecek olan Tiyatro Şenliği için hazırlıklara da yardımcı olan gençlerin şenlikte de görev alacakları bildirildi. Kamp liderliğini yapan Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği öğrencisi Burak Albayrak, grubun içinde 3 de Türk öğrenci olduğunu belirterek, “Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampı nedeniyle burada bulunuyoruz. Konuklarımız yöreyi ve insanları çok sevdi” dedi. İtalya'dan gelen Valeria Glorialanza da, Türkiye'ye gelmekten çok mutlu olduğunu belirtti, Güney Koreli Chang Heon Lee de, gelmeden öncede Türkiye'yi tanıdığını ancak buraya geldiği zaman daha çok sevdiğini söyledi. Lee, yöre ve insanların güzelliği kadar kumpirin de çok lezzetli olduğunu söyledi.
  Köy muhtarı Halil İbrahim Çakır da, dünyanın değişik ülkelerinden gelen gençleri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Gençlerin köyde 15 günlük kamp yapacaklarını belirten Çakır, “Köylülerimiz farklı dillerdeki gençleri tanıma fırsatı buldu. Farklı dil ve kültürlerden olan bu gençler köylülerle kaynaştı. Hep birlikte köy sokaklarını temizledik” dedi. çakar, köyü marka yapmak için uğraştıklarını kaydederek, yabancı konukları ağırlamanın ayrı bir önemi bulunduğunu dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı