İSTANBUL HABERLERİ

Yabancı diplomat ve akademisyenler Başkan Demircan’ı ziyaret etti

DHA
04.05.2016 - 09:38Son Güncelleme :
DHA

 İSTANBUL,(DHA) Çeşitli ülkelerden Türkiye’ye gelen diplomat ve akademisyenlerden oluşan 27 kişilik gurup, Beyoğlu Belediyesi’ni ziyaret etti. Tarihi Beyoğlu Belediye binasını gezdikten sonra Başkan Demircan’la bir araya gelen heyet, kentsel dönüşüm projeleri olmak üzere Beyoğlu hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi’nin aracılığı ile çeşitli ülkelerden Türkiye’ye gelen diplomat ve akademisyenler Beyoğlu Belediyesi’ni ziyaret etti. Restore edilerek yeniden hizmete açılan tarihi belediye binasını gezen 27 kişilik grup, binada bulunan Okmeydanı Dönüşüm Projesi’nin maketini de inceledi.

OKMEYDANI PROJESİ ÇOK ÖNEMLİ

Okmeydanı Projesinin Beyoğlu ve İstanbul için de çok önemli olduğunu belirten Başkan Demircan, “Bir projeye başlamadan önce insanların ne istediğini tam olarak anlamak gerekiyor. Daha sonra bu işi dünyada en iyi yapan kişileri bularak projenin maketini hazırlattık. Eğer bir işin mükemmel olmasını istiyorsanız, o işi dünyada en iyi yapanı bulup getireceksiniz. Biz Okmeydanı’nda bunu yaptık. Bir Okmeydanı hayali kurduk ve şimdi bu hayalimizi hayata geçiriyoruz.” dedi.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Yabancı diplomat ve akademisyenler Başkan Demircan’ı ziyaret etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2016 tarihinde saat 09 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yabancı diplomat ve akademisyenler Başkan Demircan’ı ziyaret etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı