« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yabancı damat Dixon

Olin Edirne Gençlik Spor basketbolcuları, teknik heyet ve taraftarlar, takımın Beko Basketbol Ligi'ne yükselişini kutladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Olin Gençlik Spor'un, Beko Basketbol Ligi'ne yükselmesi nedeniyle takımın ana sponsorluğunu yapan Olin Yağ Sanayi AŞ bahçesinde bir kokteyl verildi.
Basketbolcular, hazırlanan pastayı kestikten sonra, taraftarlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Olin Edirne Gençlik Spor basketbolcuları, teknik heyet ve taraftarlar, takımın Beko Basketbol Ligi'ne yükselmesini oyun havaları eşliğinde oynayarak kutladı.

Edirne Yağlı Sanayi AŞ Genel Müdürü Mehmet Edip Ağaoğulları, ligin başından beri isteklerinin Beko Basketbol Ligi'ne yükselmek olduğunu söyledi.
Bu tarihi fırsatı kaçırmadıklarını ve iyi oynayarak bir üst lige çıktıklarını anlatan Ağaoğulları, elde ettikleri başarılardan dolayı sporcuları ve teknik heyeti kutladığını belirtti.

Daha sonra basketbolcular ve teknik heyet üstü açık bir otobüse binerek, müzik eşliğinde şehir turu attı. Basketbolcular, caddelerde kendilerine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara çiçek atarak, mutluluklarını paylaştılar.

VALİLİK ZİYARETİ

Olin Edirne Gençlik Spor basketbolcuları ve beraberindekiler, Sakarya'ya Vali olarak atanan Edirne Valisi Mustafa Büyük'ü makamında ziyaret etti. Vali Büyük, elde ettikleri başarılarla kente mutluluk yaşatan basketbolcuları kutladı.

Bu sayede Edirne'nin Türkiye'de spor camiasında gündeme geldiğini ve turizm hedeflerine spor açısından da ulaşma imkanı elde edildiğini bildiren Büyük, herkesin kenti daha iyi noktalara taşıması için gayret göstermesi gerektiğini kaydetti.

Edirne Gençlik Spor Kulübü Basketbol Şubesi Başkanı Turhan Gazioğlu da elde edilen başarıda Edirne Valiliğinin de katkılarının büyük olduğunu ve Edirne'nin bir çok alanda olduğu gibi spor alanında da başarılı olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Daha sonra Vali Büyük'e takımın renklerini taşıyan bir atkı hediye edildi. Basketbolcular ve beraberindekiler Vali Büyük'le Valilik girişinde hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu sırada taraftarların, “Büyük vali yolun açık olsun” diye tezahüratta bulunması üzerine, Vali Büyük, taraftarların yanına giderek teşekkür etti.

EDİRNE BELEDİYESİ ZİYARETİ

Olin Gençlik Spor basketbolcuları, ardından Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'yi ziyaret etti.

Sedefçi yaptığı konuşmada, Olin Spor'la onur duyduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Edirnespor'da 5 yıl kulüp başkanlığı yaptım. Taşın altına elimi koydum. Böylesine heyecan duymadım. Basketbol olağanüstü, seyir zevki güzel, müthiş heyecanlı bir spor dalı. 4 yıl gibi bir sürede takım kurularak Beko Basketbol Ligi'ne çıkması mucize. Mucizenin mimarlarını kutluyorum.”

AMERİKANLI DİXON'UN KEŞANLI BİR KIZLA EVLENECEK

Sedefçi, takım oyuncularından Amerikalı David Lee Dixon'un, Edirne'nin Keşan ilçesinden bir kızla evleneceğini ve nikahını kendisinin kıymak istediğini söyledi.
Dixon'un 29 Mayıs'ta Amerika'da evleneceğini ifade etmesi üzerine Sedefçi, Dixon'u tebrik etti.

Edirne Yağlı Sanayi AŞ Genel Müdürü Mehmet Edip Ağaoğulları, sıfırdan aldıkları takımı en iyi konuma getirdiklerini, bu başarıda büyük payı olan Olin Edirne Gençlik Spor Antrenörü Gökhan Taştimur ile 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını açıkladı.

Konuşmalardan sonra Sedefçi'ye, basketbolcuların imzalarının bulunduğu bir atkı armağan edildi. Basketbolcular, Atatürk'ün Edirne'ye geldiğinde belediyede kaldığı Atatürk Odasını ziyaret ettiler.

Sedefçi ve basketbolcular, belediye binası girişinde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, Saraçlar Caddesine Edirne Belediyesine ait bando eşliğinde yürüdü. Basketbolcuları, kafeteryalarda oturanlar alkışlayarak, başarılarının devamını dilediler.

Saraçlar Caddesini kurulan platformun üzerine isimleri okunarak çıkan teknik ve yönetim kadrosu ile basketbolcuların boyunlarına Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi çiçek astı.

Daha sonra konuşan Ağaoğulları, Edirneliler kendilerine sahip çıktığı için zaferlerini Edirnelilere armağan ettiklerini söyledi.
Kutlamalar oyun havaları eşliğinde son buldu.