Yabancı alıma geçti dolar 1.56’yı aştı

Hürriyet Haber
11.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Yunanistan’a ilişkin endişelerle azalan risk iştahı doları 1.57 liraya taşıdı. Dolar alımlarıyla dikkat çeken yabancılar, borsadan çıkınca İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) yüzde 1.02 oranında değer kaybetti.

Önceki gün Standart& Poor’s’un Yunanistan’ın kredi notunu düşürmesi ile tansiyonu yükselen piyasalarda dün de benzer bir işlem günü gerçekleşti. Yunanistan’ın yeni yardım paketi alacağına yönelik haberler, Avrupa borsalarına alım getirse de belirsizlikle birlikte Türk para ve sermaye piyasalarında yabancı yatırımcıların tedirgin çıkışları dikkat çekti.
Özellikle döviz piyasasında yabancıların yoğun dolar alımları gözlendi. Bankalararası piyasada güne 1.54 liradan başlayan dolar gelen alımlarla hızla değer kazanmaya başladı. Gün içinde en yüksek 1.5680 liraya kadar çıkan dolar bugün valörlü işlemlerde 1.5670 liradan işlem gördü.  İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda da döviz piyasasındaki gibi tedirgin bir seyir hakimdi. İMKB Ulusal 100 Endeksi yabancı çıkışlarıyla1.02 değer kaybetti ve günü 67.59 puandan tamamladı.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı