Ege Haberleri

EGE

  Ya yapın ya da verin yapalım

  Cihan DURAK / İZMİR, (DHA)
  21.09.2013 - 01:49 | Son Güncelleme: 19.09.2013 - 18:16

  İTO Başkanı Demirtaş, Kemeraltı’ndaki Kuyumcular Çarşısı’nı İstanbul’daki Kapalıçarşı gibi yapmak istediklerini söyledi, “Ama Büyükşehir, ‘Biz yaparız’ dedi. Hala bekliyoruz” dedi.

  İZMİR Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Yılmaz Uça ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi. Kemeraltı’ndaki Kuyumcular Çarşısı’nı İstanbul’daki Kapalıçar-şı gibi etkin hale dönüştürmek istediklerini söyleyen Demirtaş, “Bu proje için bütçe ayırdık. ‘Çarşının üstünü Kapalıçarşı gibi kapatalım’ dedik. Büyükşehir Belediyesi, ‘Biz yaparız’ dedi. Hala bekliyoruz. Büyükşehir’in ya çarşıya el atması ya da bize izin vermesi gerekiyor” dedi.

  Örümcek ağı var

  İzmir’in dünyanın en güzel kentlerinden biri olduğunu vurgulayan Ekrem Demirtaş, kentin üzerinde örümcek ağı olduğunu, küçük dokunuşlarla güzelliklerinin ortaya çıkacağını dile getirdi. İzmir Ticaret Odası Başkanı, “Bir kadın yataktan kalktığı gibi sokağa çıkarsa güzel olmaz. Ama kalktıktan sonra makyaj yapıp, üzerine güzel bir elbise giyerse zaten güzel olduğunu ortaya çıkartır. İzmir’in de küçük dokunuşlara ihtiyacı var. İnşallah yerel yönetimler de sorunları çarşının bileşenleri ile birlikte çözme alışkanlığını kazanır” diye konuştu.

  İşportayla mücadele

  İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Yılmaz Uça da işportaya karşı mücadeleye verdiği destek nedeniyle Demirtaş’a teşekkür etti, “Sizin bu konuda gösterdiğiniz tepki ses getirdi. Karşıyaka’da işportaya karşı çok ciddi düzenlemeler varken, Kemeraltı’nda olmaması üzüntü vericiydi. Artık yüzde 75’e varan oranda işportada azalma var” dedi.

  Ekrem Demirtaş da, “Belediye, valilik ve emniyet kalıcı çözüm için sürekli mücadele etmeli. ‘İşportadan para kazanan vatandaşları denize dökelim’ demiyoruz. Onlar için de uygun yer bulunmalı. Kemeraltı’nın yollarını geçilmez hale getirmek doğru değil. Kemeraltı, İzmir’in göbeğinde. Kentimize gelen turistler Kemeraltı’nı görmeden gitmiyor. Ama işporta görüntüsü İzmir’i aşağıya çekiyor. Mücadele devamlı olmalı” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı