« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ya tatile ya Güney Afrika'ya

Fenerbahçe'nin İspanyol futbolcusu Daniel Güiza, Süper Lig'de son hafta oynayacakları Trabzonspor maçı öncesi tüm takımın işin bilincinde olduğunu ve bu maça büyük bir disiplin içinde hazırlandıklarını söyledi.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamalarda bulunan Güiza, "Antrenmanlarımız oldukça iyi geçiyor. Bütün takım çok ciddi bir şekilde hafta sonuna hazırlanıyoruz. Zaten artık yüklemenin olmayacağı bir antrenman programı uygulanıyor. Biraz daha serbest bırakıldık ama tabi ki işin bilincindeyiz. Bir maçımız kaldı ve bu maçı yüreğimizi ortaya koyarak oynayacağız. Bizim için tüm senenin emeğinin görüleceği bir maç. Bütün hazırlıklarımızı en fit şekilde Trabzonspor maçına çıkmak ve en iyi şekilde kazanmak için yapıyoruz" dedi.

Takımda hiçbir şekilde rehavet havası olmadığının altını çizen Güiza, "Bir gevşemeden bahsetmek söz konusu değil. Son 90 dakikanın oynanacağı ve şampiyonluğa ulaşabileceğimiz bir maça çıkacağız. 1 saniyesinde bile konsantrasyonumuzu kaybetmeden maçı kazanmak için, şampiyonluk için elimizden geleni yapacağımız bir maç olacak. O yüzden ne bir rahatlama ne bir gevşeme söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Son maçın stresinin takımı çok fazla etkileyeceğini düşünmediğini dile getiren İspanyol futbolcu, "Biz aslında o stresi son maçı oynamadan önce yaşamıştık. Ankaragücü maçı belki de sezonun en stresli maçıydı. Şehir dışında, az sayıdaki seyircimizle birlikte oynamıştık. Evet biraz stres yaşamıştık. Ama şimdi tamamen işler lehimize döndü. Seyircimizin önünde oynayacağız. Stresten bahsetmemiz mümkün değil. Tamamen konsantre olup, sonunda şampiyonluğa gideceğini bilerek oynayacağız" dedi.

Fenerbahçe taraftarının çok farklı olduğunu ve takıma inanılmaz bir güç verdiğini ifade eden Güiza, "Şu ana kadar nasıl bizim arkamızda itici güç oldularsa; özellikle gol gol gol şampiyonluk geliyor tezahüratı duyuyorum, inşallah son zamanda da onlar devam eder. Onun sonucunda bizim iyi oyunumuz ve şampiyonluk gelir" dedi.

Dünya Kupası için İspanya Milli Takımına davet edilmesi konusunda da görüşlerini belirten Güiza, "İlk 30 kişilik liste açıklandı ismim geçiyor ama bu liste elenecek ve 23 kişiye düşecek. Güney Afrika'da 23 kişilik kadroyla bulunacağız. İlk listede olmak tabii ki mutluluk verici ama son listede yer almak ve oraya gitmek adına; bunlar bir tarafa benim şu an tüm konsantrasyonum son maçta Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşayıp o moralle; buradan Güney Afrika'ya mı yoksa tatile mi gideceğim o belli olacak" diye konuştu.

Futbol otoritelerinin Dünyadaki en iyi takım olarak İspanya'yı göstermesi konusunda ise Güiza, "En iyisi mi tartışılır ama şöyle bir gerçek var: En büyük takımları yenmiş bir takım; İtalya, İngiltere, Fransa. Arjantin. Hatırladığım kadarıyla bir maçta yenildik. En iyilerden biriyiz. Ama en iyisidir demek için çok erken. Göreceğiz. Önünüzde bir sürü maçlar var" şeklinde konuştu.

İSTANBUL / DHA

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz