« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ya Slomka ya da Prosinecki

Beşiktaş’ta yönetim, Kayserispor’un hocası Robert Prosinecki konusunda karar kıldı. Hırvat teknik adam gelmezse yerine Hannover’i çalıştıran Alman Mirko Slomka ile anlaşılacak.

İsmail Er
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’ta başkanlık seçiminin ardından şimdi gözler yeni teknik direktörün belirlenmesine çevrildi. Siyah beyazlı kulübün yeniden başkanlığına seçilen Fikret Orman, İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, Futbol Komitesi’nden Ahmet Kavalcı ve Futbol Direktörü Önder Özen ile bir araya gelerek, gönderilen Samet Aybaba’nın yerine getirilecek ismi konuştu.

İLK SIRAYA PROSINECKI’Yi KOYDULAR

BUNA göre siyah beyazlıların ön görüşme yapıp temasta bulunduğu teknik adamlar arasında Robert Prosinecki’nin adı zirveye çıktı. Hırvat hoca gelmediği taktirde ise yerine Hannover’den Slomka’nın Kartal’ın başına getirileceği ifade edildi. Bu iki ismin de teklifi kabul etmeme ihtimaline karşılık, Athletic Bilbao’dan ayrılan Marcelo Bielsa ile Werder Bremen’i bırakan Thomas Schaaf’ın isimleri ön plana çıktı.

‘EN UYGUN TERCİHİ YAPACAĞIZ’

BU teknik adamlar arasında bir tercih yapılacağını açıklayan Başkan Fikret Orman, kulübün menfaatlerine uyan isimle anlaşacaklarını söyledi. Genç futbolculara önem verdikleri ve alt yapı bilgilerinin yüksek olması sebebiyle Hırvat Robert Prosinecki ile Alman Mirko Slomka’nın listede başı çektikleri öğrenilirken, bu iki isimden biriyle her an bir anlaşma sağlanabileceği ifade edildi. Böylelikle Kartal’ın UEFA Disiplin Kurulu sürecini beklemeden hareket edeceği neredeyse kesinleşti.


Bunları da Beğenebilirsiniz