Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ya skor yanlış ya da rakamlar

UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi (B) Grubu maçında, deplasmanda Rusya'nın CSKA Moskova takımına 3-0 yenilen Trabzonspor'un genel sekreteri Hasan Yener, grupta en iyi oynadıkları maçı kaybettiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Yener, yaptığı açıklamada, CSKA Moskova maçında iyi mücadele ortaya koyduklarını belirterek, “Şampiyonlar Ligi'nde en iyi oynadığımız maçtı. Yüzde 58 top bizde, 9 korner attık. Rakibin bir korner atışı var. Çok pozisyon yakaladık ama 3-0 kaybettik. Bunun izahı mümkün değil. Ya sonuç yanlış ya da istatistikler” dedi.

"CSKA YENİÇERİLER'İ BOZGUNA UĞRATTI"

Bundan sonra CSKA Moskova ile Trabzon'da yapacakları maçın daha da önem kazandığını ifade eden Hasan Yener, şöyle konuştu: “Bundan sonraki CSKA Moskova maçını mutlak kazanmamız lazım. Çünkü, rakibimize yenildik. Tekrar önlerine geçebilmek için onları Trabzon'da yenmemiz gerekiyor. En büyük sıkıntımız forvetteki eksikliklerimizdi. Burak cezalı, Vittek ve Henrique'nin sakat olması hücumda bizi alternatifsiz bıraktı. Yine de iyi pozisyonlar yakaladık ama bazen futbol şansı da yanınızda olmayınca olmuyor. Rakip de etkili silahlarıyla sonuca gitti.”

CSKA Moskova karşısında aldıkları yenilginin her şeyin sonu olmadığını belirten Yener, “Avantajımızı kaybettik. Tekrar avantajlı duruma geçmek için CSKA Moskova'yı yenmemiz lazım. Dün oynadığımız futbola da bakıldığında, rakibimizi Trabzon'da yenecek güçteyiz” diye konuştu.

Genel sekreter Yener, ligde 8 golü bulunan Burak'ın oynamayışının eksikliğini hissettiklerini söyleyerek, “Burak orada olsaydı, savunmanın arkasına atılan toplarla tehlikeli olabilirdi. İkinci maçta oynayacak olması elbette ki bizim için avantaj olacak. Artık maç bitti, gerekli derslerimizi çıkaracağız ve yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yazıklar olsun size!

Yunus Emre SEL/DHA

TRABZON’da yayın yapan gazeteler, CSKA Moskova-Trabzon maçında tribünlerde Rus takımının flamalarını açan sarı lacivert formalı F.Bahçe taraftarına büyük tepki gösterdi. İşte yorumlar... İlkhaber: “F.Bahçeliler hariç tüm Türkiye çok üzgün! CSKA bayrağı açmaları Türkiye’nin utanç vesikası.”, Karadeniz: “Yazıklar olsun siz nasıl Türk’sünüz.”, Günebakış: “Trabzonspor, Türkiye’yi temsil ederken F.Bahçelilerin yüreği CSKA için atıyordu. Gözün aydın Fenerli!” 

UMUTLARI TÜKETEN GOL YİNE DOUMBIA'DAN / WEB TV

İKİNCİ GOL CAUNA'DAN / WEB TV

İŞTE DOUMBIA'NIN GOLÜ / WEB TV