Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ya sinyalizasyon ya makas hatası

  Mustafa BAĞDİKEN- Ergün AYAZ / DHA
  08.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme: 08.05.2010 - 00:25

  İzmit’te önceki akşam Seka Park geçişinde 32 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan tren kazasıyla ilgili adli ve idari soruşturma sürüyor.

  OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER

  İŞTE KAZA YERİNDEN GÖRÜNTÜLER/WEB TV 

  Yaralılardan 17’si gece ilerleyen saatlerde tedavilerinin ardından taburcu edilirken, hayati tehlikesi bulunmadığı açıklanan 15 kişinin tedavisine ise 4 ayrı hastanede devam ediliyor. Kaza yapan iki trende mesai bitimi olduğu için 1000’in üzerinde yolcu bulunduğu belirlenirken, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da şu bilgileri verdi:

  Makinistler tutuksuz yargılanıyor

  “Adapazarı-İstanbul seferini yapan tren ile İstanbul-Adapazarı seferini yapan tren, İzmit SEKA civarında trenin son vagonunun raydan savrulması neticesinde çarpışmıştır. İlk belirlemelere göre kazanın sinyal hatasından kaynaklandığı anlaşılmaktadır.”
  TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman da, yapılan ilk tespitlerde kazanın makastaki bir problemden kaynaklanmış olabileceğini, ancak böyle bir kazayı da bugüne kadar hiç görmediğini söyledi. Kazayla ilgili adli ve idari soruşturma sürerken ifadeleri alınan makinistler Mesut Bulut ve Adem Özçelik, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı