« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ya Sercan ya Volkan

Sercan: Mali krizdeki Bursaspor, onu satarak bunalımdan kurtulmak istiyor ve bu oyuncu için 1.5 ay önce teklif yapan Galatasaray’dan işaret bekliyor.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Volkan:Bursa 3.5 milyon dolar istiyor. G.Saray 2 milyon dolar veriyor. Yıllık 800 bin TL alan Volkan’ın G.Saray’a giderse ücreti 1.2 milyon dolar olacak.

FUTBOLDA ara transfer döneminin başlamasına 52 gün var. Ancak transfer ateşi şimdiden yanmaya başladı... Harekete geçen ilk kulüp ise Galatasaray. Sarı kırmızılıların hedefindeki isimler Bursaspor’un iki genç yeteneği Volkan Şen’le Sercan Yıldırım. İki futbolcudan biri Florya’nın yolunu tutacak.
Bursaspor’un içinde bulunduğu mali kriz yüzünden, bu oyunculardan birini elden çıkaracağı konuşuluyor. Finansal açıdan sıkıntılı bir dönem geçiren ve futbolcularına para ödemekte zorlanan Bursaspor yönetiminin satmayı planladığı ilk isim 19 yaşındaki golcücüsü Sercan Yıldırım. Bursaspor, iki yıldızının satışında önceliği “daha çok para kazandırır” düşüncesiyle Sercan’a verse de G.Saray’ın hedefindeki ilk ismin Volkan Şen olduğu ve sarı kırmızılıların 22 yaşındaki kanat oyuncusunun transferini bitirme noktasına getirdiği öğrenildi.
G.Saray Yönetimi sezon başında da almak için çaba harcadığı Volkan Şen’in transferini devre arasında sonlandırmaya kararlı. Tarafların pazarlıklara şimdiden başladıkları Bursaspor Yönetimi’nin bonserviste kapıyı 3.5 milyon dolardan açtığı öğrenildi. Buna karşılık G.Saray yönetimi teklifini 2 milyon dolara yükseltti. Volkan’ın Bursaspor’da yıllık 800 bin TL kazandığı, G.Saray’a transferi halinde sarı kırmızılıların önerdiği 1.2 milyon doları kabul ettiği ortaya çıktı.
Sercan imza atabilir
Büyük bir gizlilik içerisinde yürütülen transfer görüşmeleri sonunda Volkan Şen, G.Saray’a yakın gözükse de Sercan Yıldırım’ın devre arasında sarı kırmızılı takıma imza atmasının sürpriz olmayacağı belirtiliyor.
G.Saray 1.5 ay önce teklifte bulunmuştu: 5.5 milyon Euro artı Nonda ile Aydın. O teklif beklemede ama mali krizdeki Bursaspor bunalımı atlatmak için öncelikle Sercan’ı satmak istiyor ve G.Saray’dan işaret bekliyor.

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı

Tabata kadar isterim

SERCAN konusunda kimse söz vermediklerini söyleyen Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, “Eğer satmaya karar verirsek ucuza gitmez. Mehmet Topuz ya da Tabata’nın fiyatından aşağı olmaz” dedi. F.Bahçe’nin Mehmet Topuz için 9 milyon Euro artı bir futbolcu, Beşiktaş’ın Tabata için 8 milyon Euro bonservis ücreti verdiğini hatırlatan Yazıcı, şunları söyledi:
“Benim oyuncum, Mehmet Topuz’dan da Tabata’dan da üstün özelliklere sahip. Belki de onu yurt dışından bir kulübe yollayabiliriz.”

Menajerler ne diyor?

5 milyon Euro’ya versinler

Ceylan ÇALIŞKAN: Tabata ve Mehmet Topuz’a ödenen bonservis ücretleri abartılı. Ancak bu paralar her oyuncuya ödenir diye bir kural yok. Sercan, geleceği olan, çok yetenekli, genç ve iyi bir futbolcu. Daha fazla beklenmeden 5-6 milyon Euro gibi iyi bir paraya gönderilmeli.

3 milyondan fazla etmez

Doğan ERCAN: Türkiye’de Sercan da, Mehmet Topuz da, Tabata da 3 milyon Euro’dan fazla para etmez. Henry iki sezon önce Arsenal’den Barcelona’ya 14 milyon Euro’ya gitti. Sercan yetenekli ama 10 milyon Euro gibi rakamlar çok abartı.

Alırsa beni G.Saray alır

SERCAN’ın ağzından çıkan bu sözler, transfer kulislerini hareketlendirdi: “Alırsa beni G.Saray alır.” 19 yaşındaki golcü, hocası Ertuğrul Sağlam’ın verdiği 5 günlük izini fırsat bilip geçtiğimiz salı günü İstanbul’a geldi.
Arkadaşları ile birlikte gece saat 23.30’da soluğu İstanbul’un popüler gece kulüplerinden Longtable’da alan Sercan’a bir arkadaşı “Devre arasında transfer var mı?” diye sordu. Milli futbolcu ise, “Fenerbahçe’nin santrfor ihtiyacı yok. Galatasaray’da ise bu sorun var. Ocakta alırsa beni G.Saray alır” diyerek sarı kırmızılılara yeşil ışık yaktı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler