« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ya milat olacak ya da tarih

Ankaragücü Kulübü Genel Menajeri Hikmet Hancıoğlu, kulübün zor bir dönemden geçtiğini belirterek, “14 Ocak Ankaragücü için milat olacaktır. Aksi takdirde Ankaragücü tarih olacak” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hikmet Hancıoğlu, düzenlediği basın toplantısında kulübün sıkıntılarla mücadele ettiğini ve suçlu aramak istemediklerini söyledi. Ankaragücü yönetimine gelen kişilerin iyi niyetli olduğunu ancak kulüp için yeterli olmadığını dile getiren Hancıoğlu, “Ankaragücü şu an yürüyebilecek durumda değil” uyarısında bulundu.

Ankaragücü'nün 14 Ocak'ta gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurulunda kulübe sahip çıkılmasını isteyen Hancıoğlu, şöyle konuştu: “14 Ocak Ankaragücü için milat olacaktır. Aksi takdirde Ankaragücü tarih olacak. Endişelerim var. Kulübe sahip çıkmak isteyenler olmasına rağmen, bu kişiler engelleniyor. Ankaragücü'nün amatör kümeye kadar düşmesini istiyorlar. Buna müsaade etmeyeceğiz. Ankaragücü'ne sahip çıkılmalı. Melih Gökçek, Cemal Aydın... Bu çekişmeler kimseye fayda getirmedi. Bize engel olmasınlar. Artık birlik olmamız gerekiyor.”
Ankaragücü'nün deplasmanda Mersin İdmanyurdu'nu 2-1 yendiği maçta futbolcuların onurlu bir mücadele verdiğini anlatan Hancıoğlu, “Pirimin adı bile geçmedi ama 18 arkadaşımız onur mücadelesi verdi. İddaa'dan bizi çıkarıp, yok saydılar. Bu kadroyla Ankaragücü yenebiliyorsa, bu kulüp büyüktür” dedi.

Hancıoğlu, futbolcuların alacaklarına saygı duyduğunu belirterek, “Kulüpler Birliği'nde futbolcularımızı almayacaklarına yönelik karar alıyorlar. Ama komşu kulübümüz futbolcumuzu aldı. İhtar çekilen futbolcuyu sabah neden aldın? Hani destek verecektin” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz