Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Ya kal ya da terk et

Fatih Terim yabancılar ya kalsın, ya da terk et ...

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, "25 Haziran'da transferlerimizi açıklayacağız" dedi, olmadı daha sonra "30 Haziran'da açıklayacağız" dedi.  Temmuz ayına girdik hala transferden ses seda yok.

4 Temmuz'da sezonu açan Galatasaray, yeni sezonun hazırlıklarına Avusturya'da devam edecek.

İç transferlerde bir  futbolcu belirsizliği devam ediyor; satalım mı, kalsın mı? Oyuncular geleceklerini merak ediyorlar.

Kadroda yabancı fazlalığı var; "Ya terk et, ya da sev kalsın"

Assaidi işi bitti mi hala bir açıklama yok.

Melo için yönetim bir aydır "bizim malımız bizden kopamaz" diyor,  ama futbolcu için ne olumlu ne de olumsuz bir karar veriyor.

Pino için ne yönetici ne de, teknik heyet bir duruş sergilemedi.

Baros'u son kez Avrupa Şampiyonası'nda izledi Galatasaray Yönetimi. Ama Baros'un hala "yararı olur mu", "olmaz mı" düşüncesi içerisindeler.

Diğer yerli oyuncu olan Mehmet Battal'ı  "kiraya mı verelim", "satalım mı"  diye düşünüyorlar.

Galatasaray baktı  işler iyi gitmiyor, defansta ve diğer yerlerde oynayacak olan kaptan Sabri Sarıoğlu ile 3 yıllık bir sözleşme yaptı. Teknik heyet hangi transferler yapılacak diye sabırsızlıkla bekliyor.

Teknik heyet alacağı oyuncuyu sezon başı kampına taşımak ister. Bir takımın gelişimi bu kamplarda olur...

Fiziksel ağırlık çalışmalar ön plana çıktığı için, her futbolcu fizik gücünü bu kamplarda kazanır..

Hele fizik gücüne dayalı oyuncu burada büyük bir gelişme çizerse sezon sonuna kadar diri kalır...

Geçtiğimiz yıllarda Fatih Terim yine Avusturya kamp yaptı.  Kalınan 15 gün zaman dilimi içinde her gün bir yabancı oyuncu geldi. Beğenenler oldu, beğenmeyenler de...

İlerde bazı beğenilenler sezon bitmeden yollarını ayırdı. Bu  rakam öyle küçük bir demet değil, 13 kişilik ordu gibiydi...

Onun için Galatasaray " Ağaç yaşken eğilir" sözüyle yapacağı kampa eksiksiz gitmesi sarı-kırmızılı ekip için faydalı olacağı kesin...

 

X