"Rauf Tamer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Rauf Tamer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Rauf Tamer

Ya hep ya hiç

Son 20 yıldır... Belediye seçimlerini kazanan parti, genel seçimlere hep avantajlı giriyor...

Genel Seçimi kazanan parti ise zaten belediyeleri uçuruyor. Ne demek bu? Şu demek: Artık Yerel ve Genel Seçimler, birbirini besliyor. Eskiden birini alır, birini verirdin. Hiç de kıyamet kopmazdı. Şimdi öyle mi? Ya taze bir başlangıç, ya da sonun başlangıcı.

 ***

Şuraya gelmek istiyorum. Önümüzdeki belediye seçimlerinde hezimete uğrayacak olan parti ve partiler iktidarı da en az 10 yıl unutsun. Yani baraj altında kalmaktan daha beter bir durum bu. Zira Belediye Seçimlerinin sonucu, belki de ilk def’a liderlerin akıbetini de belirleyecek. Herkes hesabını ona göre yapsın.   Birer cümlelik notlar - Erbakan “kanlı mı olacak  kansız mı olacak” deyince meğer Karadayı Paşa dahil herkes çok korkmuş ama hatırlamıyorsunuz Erbakan o lafı, 28 Şubat’tan  tam 3 yıl önce söyledi.

 ....

- Sağda ayrı solda ayrı birdenbire mevzilenme var ama korkmayın, sağ-sol hortlamadı. Sadece 2014’teki Cumhurbaşkanlığı seçimi için yüzde 50+1 hazırlığı başladı.

 ....

- Düşen uçağın sırrını, olsa olsa Ramiz İlker Paşa çözer, hele karşısına da Nagehan?Alçı oturursa, programın tadına doyum olmaz.

 ....

- Poğaça çalan çocuğu tutukladılar, memlekette hep fikir suçu olmaz ya bu da fakir suçu işte. 

 ....

- Vedat Milor televizyonda bize yemek kültürü veriyor, çok güzel ama birisi de ona sofra adâbını öğretmeli.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI