« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ya gemi kaptanı olsalardı

Sadri Şener, “Bir gemi kaptanı yola çıktığında eşi doğum yapsa ‘Ben baba oldum, geri dönüyorum’ diyemez. Bunların işi de bu ve iyi paralar alıyorlar” sözleri ile Güney Amerikalı futbolcularını eleştirdi.

Yunus EMRE SEL/DHA
SON GÜNCELLEME

T RABZONSPOR Başkanı Sadri Şener, asbaşkan Nevzat Şakar, başkan yardımcısı Necmettin Aytekin ve yönetim kurulu üyeleri Recep Denizer, Tuncay Bekiroğlu, Ali Benli ile birlikte Antalya Belek’te yapılan kampa geldi. Sabah antrenmanını izleyen Şener, yine kendine has üslubuyla esprili açıklamalar yaptı.
Başkanın hedefinde ülkelerine gidip zamanında geri dönmeyen Jaja, Colman ve Alanzinho gibi futbolcuları vardı. Şener, “Geç kalanlara hoca ceza verecek. Biz de onaylayacağız. Bir dini bayram diyorlar, bir yılbaşı diyorlar. Bir gemi kaptanı yola çıktığında eşi doğum yapsa ‘Ben baba oldum, geri dönüyorum’ diyemez. Bunların işi de bu ve iyi paralar alıyorlar. Bu devre arasını bir sisteme oturtmak lazım. Daha kısa tutmak gerekiyor” diye konuştu.
Saha dışında olmayız
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın ikinci yarıda futbolun saha dışına kayabileceği yönündeki açıklamalarına da cevap veren Şener şunları söyledi: “Saha dışında bizim hiç işimiz olmaz. Hiçbir zaman da olmamıştır. Böyle bir şeye ihtiyaç da duymayız. Böyle bir şeye ihtiyaç duyan da bize gelmez. Aziz Bey’in ne söylediğini tam olarak bilmiyorum. Bizim o bölümle işimiz olmaz. O tarafa kapalıyız.”
Çakır’ı Güneş istedi
Bordo mavililerin başkanı, transfer konusunda ise Mehmet Çakır’ı teknik direktör Şenol Güneş’in isteği doğrultusunda aldıklarını belirterek, “Serbest kalan bir futbolcuydu. Yarın (bugün) sağlık kontrolünden geçecek ve antrenmana çıkacak” dedi.
Şener ayrıca, Şenol Güneş’in istemesi halinde orta sahaya da bir takviye yapacaklarını kaydederek, Wolfsburg’dan Kahlenberg ile ilgilendiklerini doğruladı.

Futbolcularımız bir yere gitmez

TRABZON Başkanı Sadri Şener, sözleşmeleri sona erecek Selçuk İnan ve Ceyhun’u kastederek, “İç transfere kampta bir nokta koyarız. Şampiyonluk trendine girmiş bir takımın oyuncusu bir yere gitmez. Hava ve ambiyans burada. Geçen sezon da burada kamp yaptık, 7-8 gazeteci vardı. Şimdi ise sayı oldukça fazla. Hiçbir futbolcunun takımdan ayrılacağını düşünmüyorum” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz