« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ya evlenin ya ayrılın

GSGM'den Süreyya Ayhan ile antrenörüne muhtıra: Ya evlenin ya ayrılın. Ayhan, "Antrenörüm boşanınca evleneceğiz" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
RESMİLEŞTİRİN

Antrenörü Yücel Kop ile yaşadığı ‘‘aşk ilişkisi’’nden ödün vermeyen Süreyya Ayhan'ın, atletizmden kopma riski nedeniyle yaptırım uygulamakta zorlanan spor teşkilatı, kamuoyu baskısını da gözönünde bulundurarak, çiftin beraberliklerini resmileştirmeleri için evlilik koşulunu gündeme getirdi.

EVLENİRİZ

Süreyya Ayhan ile görüşen Gençlik ve Spor Genel Müdürü Kemal Mutlu, teşkilatın bu beraberlikten duyduğu rahatsızlığı dile getirdi ve çiftten ocak ayı içinde evlenmelerini aksi takdirde ayrılmalarını istedi. Mutlu, Ayhan ve Kop‘un Ocak ayında evleneceklerini açıklaması üzerine rahat bir nefes aldı.

SON UYARI

Ayhan’ın, Kop'un eşinden ayrılarak, 10 yılı aşkın bir süredir devam eden beraberliklerini evlilikle sonuçlandıracaklarını vaat etmesi üzerine konuyu beklemeye alan genel müdür Mutlu, evliliğin gerçekleşmemesi durumunda, çiftin sportif birlikteliklerinin sona erdirileceği uyarısında bulundu.

YENİ BİR HOCA

Bu arada GSGM, Süreyya Ayhan‘a yeterli olamayacağı düşünülen Yücel Kop’a, alternatif bir antrenör arayışına da hız verdi. Mutlu, Atletizm Federasyonu'nun Romanya'dan getireceği 5 Rumen antrenörden birini Kop ile Ayhan‘ın antrenmanlarını denetlemek üzere görevlendirileceğini milli sporcuya açıkladı.

NE DEDİLER

YÜCEL KOP: EVLENECEĞİM

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Kemal Mutlu'nun açıklamaları üzerine görüşlerini açıklayan antrenör Yücel Kop, ‘‘Benim şu anda problemlerim sürüyor. Boşanmayı bekliyorum. Bu ocak ayında da olur, şubat ayında da. Tarih konusunda bir şey diyemiyorum. Boşanır boşanmaz, Süreyya ile nikah kıyacağım. Genel Müdürüm bu durumdan rahatsız olmakla haklı. Mahkemenin kararını beklemekten de başka çarem kalmadı’’ dedi.

SÜREYYA AYHAN: ZAMANA İHTİYAÇ VAR

Almanya'dan tedavi dönüşü Genel Müdür Kemal Mutlu ile görüştüğünü belirten Süreyya Ayhan, ‘‘Ben herşeyi genel müdürüme anlattım. Zamana ihtiyacımız var dedim. Aşk birlikteliği ile sportif birliktelik çok farklı şeyler. İkisini aynı kefeye koyup değerlendirmemek gerekir düşüncesindeyim’’ şeklinde konuştu.

YURDADÖN: YORUM YOK

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Yurdadön, bu ilişkide yorum yapmak istemediğini belirterek, şöyle konuştu: ‘‘Atlet kızımız, sayın genel müdürümle görüştü. Genel Müdürümün görüşlerini saygı ile karşılıyorum. Teşkilatın ve federasyonların başı olarak en doğrusunu biliyorlardır.’’

HUKUK NE DİYOR?

Medeni hukuka göre, atlet Süreyya Ayhan'ın bekar olması nedeniyle birlikte olduğu Yücel Kop'un eşinden ayrılması halinde evlenmelerinde bir bekleme süresi bulunmuyor. Şayet Süreyya evli olmuş olsaydı, o zaman 300 günlük bir bekleme süresi geçerli olacaktı.

Bunları da Beğenebilirsiniz