Gündem Haberleri

  Ya bomba olsaydı

  Özgür SARI/KONYA, (DHA)
  17.10.2007 - 16:54 | Son Güncelleme:

  KONYA'da yol ortasına bırakılan bavul, çevredekiler arasında bombo olobileceği korsu yaratırken, bomba uzmanı polis herhangi bir güvenlik önlemi almadan ve özel elbise giymeden müdahalede bulundu. Polis, daha sonra bavulu polis aracına koyarak, incelemek üzere Polis Merkezi'ne götürdü.

  Olay saat 03.30 sıralarıda merkez Selçuklu İlçesi Beyhekim Mahallesi'nde meydana geldi. Yolun ortasına bırakılan bavulu görenler polise haber verdi. Olay yerine gelen bomba uzmanı polis memuru, herhangi bir güvenlik önlemi almadan ve özel elbise giymeden bavula yaklaştı. Bavulun kapağını açan bomba uzmanı, daha sonra bavulu polis otosuna koyarak, Polis Merkezi'ne götürdü. Bomba uzmanları, şüpheli paketlere müdahalede önce çevre güvenliği alınması gerektiğini, daha sonra bomba uzmanının patlamaya dayanıklı özel elbise giyerek, dikkatli şekilde pakete yaklaşıp, fünyeyle kontrollü bir patlama gerçekleştirmesi gerektiğini savundu.

  Polis Merkezi'nde inhcelenen bavulda kullanılmış kıyafetler çıktığı, herhangi bir patlayıcı ya da suç unsuruna rastlanmadığı açıklandı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı