« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ya bizde olsaydı!

Geçtiğimiz hafta İngiltere Premier Ligi’nde alınan en çarpıcı hatta tarihi sonuç, Tottenham’ın Wigan’ı 9-1 yenmesiydi.

Ercan SAATÇİ
SON GÜNCELLEME

Ama daha da önemlisi Wiganlı futbolcuların kendi aralarında 40 bin sterlin toplayarak, o maça gelen taraftarlarının bilet ücretlerini ve yol masraflarını karşılayacağını açıklaması oldu.
Böyle bir skorda bizim ülkemizde 9 golü atan takım daha çok konuşulurdu, ancak İngiltere’de Wigan’ın nasıl 9 gol yediği konuşuluyor.
Futbolcuların kulüp yönetimiyle anlaşarak, taraftarların bilet paralarını iade edeceğini ve harcamalarını karşılayacağını açıklaması, bence çok önemli bir PR hareketiydi. Çünkü artık bu konuşuluyor. Ve bunun üzerinden, aslında Wigan’ın özür dileme biçimi alkışlanıyor. Bu doğru iletişim stratejisine ben de hayran kaldım doğrusu.
Peki böyle bir sonuç bizim ülkemizde olsa, hangi yönetim, başkan ya da futbolcu topluluğu, “Özür dileriz, biletlerinizin ücretlerini iade ediyoruz” diyebilirdi? Ben böyle bir şeyin olabileceğini sanmıyorum.

Energie Cottbus 600 taraftarın bilet parasını iade etmişti

BİR kulüp yönetiminin, alınan kötü sonuç nedeniyle taraftarlarına maç bileti paralarını iade etmesi daha önce de Almanya’da yaşandı. Geçtiğimiz nisan ayında, o dönem Almanya Birinci Ligi’nde yer alan Energie Cottbus Kulübü, 4-0 yenildikleri Schalke maçından sonra stada gelen 600 taraftarının bilet paralarını iade etmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler