« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ya 300 bin lira ya hiç

Tecrübeli teknik direktör, sadece Bank Asya 1. Lig play-off’unda oynanacak 3 maç için geçerli olan anlaşmaya göre, takımı Süper Lig’e çıkarmayı başarırsa 300 bin lira kazanacak, başaramazsa tek kuruş bile alamayacak.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME

BANK Asya 1. Lig takımlarından Altay, Türkiye’nin en deneyimli teknik direktörleri arasında yer alan Güvenç Kurtar ile çok ilginç bir anlaşma yaptı. Sadece 3 maçlığına geçerli olan anlaşmaya göre Kurtar, İzmir ekibi Süper Lig’e çıkarmayı başarırsa 300 bin lira gibi rekor bir ücret alacak, başaramazsa tek kuruş bile alamayacak.
BANK Asya 1. Lig’de önceki gün sona eren 2009-2010 sezonunu 4. sırada tamamlayan Altay, 17, 20 ve 23 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da yapılacak play-off maçlarında mücadele edecek. Tek devreli lig usulüne göre yapılacak karşılaşmalara Altay’ın yanı sıra, Adanaspor, Karşıyaka ve Konyaspor katılacak. Her takımın birbirleriyle birer kez karşılaşacağı organizasyon sonunda en fazla puan toplayan takım, Kardemir Karabükspor ve Bucaspor’un ardından Süper Lig’e yükselen 3. ekip olacak.
Normal sezonu teknik direktör Zafer Bilgetay ile tamamlayan Altay’ın başkanı Niyazi Konuşmaz, takımın geçmiş senelerde Bank Asya 1. Lig play-off’larında yaşadığı hüsranları göz önüne alarak, tecrübeli bir çalıştırıcı ile anlaşma kararı aldı.
3 maçlığına el sıkıştı
Kurtar ile 3 maçlığına el sıkışan Konuşmaz, takımın Süper Lig’e çıkması halinde Kurtar’a 300 bin lira ödeyecek, aksi taktirde herhangi bir ödeme yapmayacak.

Daum yılda 6.4 milyon lira alıyor

GÜVENÇ Kurtar’ın 3 maçlığına 300 bin lira karşılığında anlaşma yaptığı ülkemizde en yüksek ücreti alan teknik direktör Christoph Daum. Alman çalıştırıcı Fenerbahçe’den yılda net 3 milyon 300 bin Euro (6 milyon 435 bin lira) alıyor. Daum’u, yıllık 3 milyon Euro (5 milyon 850 lira) ile Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard izlerken, Beşiktaş’ın hocası Mustafa Denizli ise 3 milyon lira kazanıyor. Daum, ayrıca Fenerbahçe’yi lig şampiyonu yaptığı taktirde 1 milyon Euro (1 milyon 950 bin lira) prim alacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz