Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Xiaomi resmen Türkiye pazarına giriyor!

  Hürriyet Haber
  20.06.2017 - 07:41 | Son Güncelleme:

  Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi, fiyat – performans odaklı ürünleriyle adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Özellikle geçtiğimiz günlerde satışa sunduğu Xiaomi Mi 6 modeliyle ülkemizde de resmi yollarla olmamasına rağmen yüksek siparişlere ulaşmaya başlayan Xiaomi, Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş.’nin resmi distribütörlüğüyle Türkiye pazarına giriş yapıyor.

  Çin’in teknoloji devi Xiaomi, faaliyet göstermediği pazarlarda bile fazlasıyla popüler olmasına rağmen öncelikli pazar olarak Çin’i hedef aldığı için henüz fazla sektörde bulunmak istemiyor ancak Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş ile birlikte Xiaomi, birçok pazarın aksine Türkiye’de resmi olarak faaliyete geçecek.

  Ayrıca Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş, 2017’de kurulan taze bir şirket olmasına rağmen Doğa Koleji ile eğitim sektöründe ve Doğa Bilişim ile bilişim sektöründe olduğu gibi birçok önemli sektörde faaliyet gösteren Doğa Grubu’nun bir iştirakı olmasıyla öne çıkıyor. Ekibine dahil ettiği deneyimli isimlerle birlikte Xiaomi markasının Türkiye’de resmi olarak temsil edilmesini sağlayacak.

  Elbette resmi distribütörlüğü elinde bulundurmasıyla birlikte Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş, Xiaomi markasının Türkiye’deki temsilcisi olacak ve tam anlamıyla Xiaomi adıyla faaliyet gösterecek. Buna bağlı olarak da diğer tüm Xiaomi cihazlarını getiren distribütörlere kıyasla daha güvenli bir hizmet sunacak.

  Teknosafari'nin haberine göre Doğa Mobil İletişim Teknolojileri A.Ş tarafından ilk Xiaomi ürünlerinin önümüzdeki aylarda pazara sunulması bekleniyor.

  Etiketler: xiaomi , telefon , çin
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı