Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Xbox One'a Windows 10 dopingi

  chip.com.tr
  18 Mart 2016 - 09:44Son Güncelleme : 18 Mart 2016 - 09:47

  Xbox One kullanıcıları, çok yakında Windows 10 uygulamalarını konsollarında çalıştırabilecek.

  Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz Kasım ayında, oyun konsoluna Windows 10üzerinde temellenen 'New Xbox One Experience' adlı önemli bir güncellemeyi kullanıma sunmuştu. Firma o tarihten beri de Xbox One ve Windows işletim sisteminin en yeni sürümü arasındaki boşlukları her anlamda kapatmak için büyük bir çaba gösteriyor.

  Karşınızda Xbox One Gears of War EditionKarşınızda Xbox One Gears of War Edition

  Xbox One kullanıcılarının bir süredir beklediği bir diğer önemli özellik ise oyun konsoluna Microsoft'un yeni Evrensel Windows Platformu (UWP) üzerinde temellenen uygulamalar için verilecek destek. Bir süredir Evrensel uygulamaları Xbox One platformuna da taşımayı planladığını söyleyen firma nihayet bu doğrultuda bir adım atıyor.

  Sonynin gözlüğü PlayStation VR ilk günden tükendiSony'nin gözlüğü PlayStation VR ilk günden tükendi

  Microsoft yetkilisi Jason Ronald konuyla ilgili yaptığı açıklamada Xbox One'ınWindows 10 için tasarlanmış Evrensel uygulamaları bu yazın sonlarına doğru alabileceğini açıkladı. Ronald ayrıca bir süredir söylentileri dolaşan diğer bir konuya daha açıklık getirdi. Buna göre yakında halihazırda mevcut olan birleşikWindows Store içerisinde bağımsız bir Xbox Store göreceğiz.

  Microsoft'un bu yenilikleriyle ilgili daha detaylı bilgileri ise bu ay gerçekleştireceğiBuild 2016'da öğreneceğimizi tahmin ediyoruz.

  Etiketler: xbox one , microsoft , sony
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı