Teknoloji Haberleri

  Xbox Live çöktü

  Hürriyet Haber
  23.02.2016 - 12:58 | Son Güncelleme:

  Microsoft'un popüler oyun konsolu Xbox'ın platformu Xbox Live an itibariyle çöktü.

   

  2016 yılına oldukça hızlı bir giriş yapan, daha sonradan Windows 10'a da çıkacağı açıklansa da Quantum Break, Crackdown 3 ve Scalebound gibi oyunlarla büyük sükse yapan Xbox, yılın ilk ciddi problemi ile karşı karşıya. Xbox sahibi herkesin deneyim ettiği üzere, zaten satın almış olduğunuz oyunların yeniden indirilmesi ve save dosyalarının durumunun belirsizliği gibi sıkıntılar mevcut.

  Windows 10 Mobile ne zaman geliyorWindows 10 Mobile ne zaman geliyor?

  Haberi hazırladığımız 13:00 sularında Xbox Live'ın "status" sayfasında problem devam etmekteydi. Firmadan yapılan açıklama, doğru kişilerin sorunun üzerinde çalıştığı, sorundan haberdar olunduğu yönünde ve Xbox bu yaşanan sıkıntının yol açabileceği problemler için şimdiden özür dilemiş durumda. Bu da veri kaybı ve kayıt dosyalarının durumu konusunda endişelere yol açtı.

  Problem sadece oyunların yeniden indirilmesi şeklinde vuku bulmuyor, aynı zamanda yeni ürün satın alma, kodları aktive etme ve aktive edilen kodları indirme konusunda da sıkıntılar mevcut. Bununla birlikte hesap açma, login olma, hesaptan çıkma ve farklı hesaplara geçiş konusunda da kısıtlı hizmet verilebiliyor.

  PlayStation VRın çıkış tarihi hakkında ilk açıklamaPlayStation VR'ın çıkış tarihi hakkında ilk açıklama

  Sıkıntının gün içinde çözülmesi ve herhangi bir veri kaybına yol açmaması bekleniyor.

   

  Etiketler: xbox one , microsoft
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı