« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Wushuda geri sayım başladı

11. Dünya Wushu Kungfu Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak olan Ankara'ya konuk ülkelerin sporcuları ve yöneticileri gelmeye başladı.

ERCAN ATA - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

Toplam 81 Ülkeden 1500'e yakın sporcu, Wushu Taolu ve Wushu Sanda dallarında Ankara Arena Spor Salonu'nda madalya için mücadele edecek.

Şampiyona öncesinde Ankara Marriott Hotel'de IWUF Dünya Wushu Kungfu Federasyonu delegeleri ve yönetim kurulu yeni bir oylamaya gidecek. Aynı zamanda Uluslar arası kongre heyecanı da yaşanacak.

Şampiyona öncesinde Türk Milli Takımından madalya beklentileri çok yüksek. Sakarya ve Ankara'da hazırlıklarını tamamlayan Wushu Taolu ve Sanda Erkek ve Kadın Milli Takımları, şampiyonanın yapılacağı salonda taktik antrenmanlarında son çalışmalarını yapıyorlar.

Wushu Sanda Erkek Milli Takımında 6, Sanda Kadın Milli Takımında 4, Taolu Kadın Milli Takımında 2, erkeklerde 6 toplam toplam 18 sporcu Türk Milli Takımını oluşturuyor.

Wushu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz, Şampiyona atmosferine ev sahibi olmanın heyecanıyla daha önce girdiklerini ifade ederek, "Ankara'yı Şampiyonaya hazır etmek için ekibimizle var gücümüzle çalıştık. Ankara Spor Salonu'nda Olimpiyat havasında Wushu ziyafeti sergilenecek. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Dünyanın en iyi sporcuları Ankara'ya geliyor. Hepsi de bu sporda en üst seviyede olan sporcular. Katılım bir hayli yüksek. 81 Ülkeden 1500 sporcuyu ağırlıyoruz. Şampiyona öncesinde Uluslar arası kongrenin heyecanını yaşayacağız. 9 Ekim Pazar günü açılış törenimizde Sanatçı Emre Aydın bir konser verecek. Folklor ve daha niceleri sahneye çıkacak. Wushu sanatçıları da podyumda yerini alacak. 10 Ekim Pazartesi günü başlayıp 14 Ekim Cuma günü sona erecek Dünya Wushu Kungfu Şampiyonasına tüm sporseverleri Ankara Arena Spor Salonu'na davet ediyoruz" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler