« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Wushuda Çin ile ortak proje

Türkiye ve Çin Wushu Federasyonu arasında Türkiye'de “Wushu Eğitim Merkezi”nin kurulması için işbirliği anlaşması imzalandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Wushu Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Çin Wushu Federasyonu Başkanı Gao Xiao Jun ve beraberindeki heyetin Türkiye Wushu Federasyonunu ziyaret ettiği belirtilerek, “İki federasyonun yaptığı anlaşma çerçevesinde, Türkiye'de Wushu Eğitim Merkezi'nin kurulmasına karar verildi” denildi.

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:
“Türkiye'de Wushu Eğitim Merkezi'nin kurulması yönünde iki federasyon anlaşmaya vardı. Yapımı ve inşasına hemen başlanılmasına karar verilen projeyle 500 kişinin aynı anda spor yapabileceği bir eğitim merkezi oluşturulacak. Eğitim merkeziyle wushu sporunu yapmak isteyen insanlara hizmet verilmesi amaçlanıyor. İkili görüşmelerde ayrıca wushu sporunun olimpik bir spor olması yönünde ortak çalışmalar yapıldı.”
Açıklamada ayrıca, “Çin'in Macau kentinde Eylül ayında yapılacak 4. Dünya Gençler Şampiyonası'na hazırlanan Genç Milli Takım, Çin Wushu Federasyonu ile yapılan anlaşmaya ek olarak, Çin takımıyla birlikte Çin'de ortak kamp yapacak” denildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz