« Hürriyet.com.tr
MENÜ

WTA heyeti incelemede bulundu

İstanbul'un 2011, 2012 ve 2013 yıllarında ev sahipliğini yapacağı bayanlar tenisinin en büyük organizasyonlarından biri olan WTA Şampiyonası için çalışmalar sürerken, Sony Ericsson WTA Tour heyeti organizasyonun düzenleneceği salonda incelemelerde bulundu.

A.A
SON GÜNCELLEME
Yapılan açıklamada, incelemelerde bulunan WTA yetkililerinin, Sinan Erdem Spor Kompleksi'ni gezdikleri ve gördüklerinden de çok memnun kaldıkları ifade edildi.

WTA Operasyon Sorumlusu Peter Johnson ile WTA Sponsor ve Organizasyon Direktörü Annabel Jefferson'ın yer aldığı heyete, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç ve Yönetim Kurulu üyelerinin eşlik ettiği aktarılırken, “Yaklaşık iki saat süren incelemelerde, şu sıralar Dünya Basketbol Şampiyonası için hazırlanan salonun son durumu gözden geçirildi. WTA Tour'un iki yetkilisi Johnson ve Jefferson'a, tesisteki medya çalışma odaları, localar, VIP bölümleri ve antrenman kortlarının yapılacağı alanlar gösterildi” denildi.
Tesisi gezen Peter Johnson, Sinan Erdem Spor Kompleksi'nin dünya standartlarında olduğunu belirterek, “Tesisteki eksiklerin tamamen giderilmesinden çok memnun oldum. Organizasyona 16 ay kala tesisin hazır hale gelmesi bizi çok sevindirdi. İstanbul zaten dünyanın en güzel şehirlerinden birisi. Bu büyük tenis organizasyonunu İstanbul'da düzenleyecek olmanın heyecanını taşıyoruz” dedi.

Annabel Jefferson ise Sinan Erdem Spor Kompleksi'nin gerek oyunculara, gerekse davetliler ve seyircilere yüksek standartlarda imkanlar sunmak için elverişli olduğunu vurgulayarak, “İstanbul, son dönemde prestijli spor organizasyonlarının merkezi haline geldi. 2011 Sezon Sonu Şampiyonası'nın da harika bir turnuva olacağını söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

WTA ŞAMPİYONASI

Sony Ericsson WTA Tour'un 1971 yılından itibaren düzenlediği WTA Şampiyonası, her yıl kasım ayında gerçekleştirilerek, bayanlar tenisinin yıldızlarını karşı karşıya getiriyor.

Grand Slam turnuvalarının ardından kadınlar tenisindeki en önemli organizasyon olan 4.5 milyon dolar toplam ödüllü WTA Şampiyonası'nda, sezonun en başarılı 8 kadın tenisçisi karşı karşıya geliyor.

Avrupa'da ilk olarak 2001 yılında Almanya'nın Münih kentinde gerçekleştirilen şampiyona, iki yıldır Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenirken, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında ev sahipliğini Türkiye devralacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler