« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Wozniacki'ye doğa yardımı

Tokyo'da yenilmenin kıyısına gelen Caroline Wozniacki, Bojana Jovanovski karşısında yağmurun da yardımıyla turladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eski dünya 1 numarası Danimarkalı raket, düşündüğünden daha zorlu bir ilk tur maçı ile karşı karşıya kaldı. Sırp rakibi Bojana Jovanovski önünde ilk seti 6-0 ile kazanan Wozniacki, sonraki seti 6-3 ile kaybedince müsabaka karar setine gitti. Son sette karşılıklı kırılan servislerin ardından durum Wozniacki’nin servisinde 3-3 / 15-30 iken başlayan yağmur nedeniyle maça ara verildi.

Yaklaşık iki saatlik bir aranın ardından devam eden maçta servis oyununu kaybeden Danimarkalı, 4-3 geriye düştü. Ancak Sırp tenisçi bu avantajı kullanamadı ve üst üste üç oyun kaybederek maçtan mağlup ayrıldı.

tr.eurosport.com'un haberine göre; Seul’de şampiyonluğa ulaşarak 13 aylık şampiyonluk hasretine son veren Wozniacki maçtan sonra yaptığı açıklamada, “3-3 iken yağmur geldiği için çok şanslıydım. Yorgun hissediyordum ve bu ara bana rahatlama ve kendimi toplama fırsatı verdi” şeklinde konuştu.

Bir başka eski dünya 1 numarası Ana Ivanovic ise zorlu bir eşleşmeyi sakatlık nedeniyle düşündüğünden kolay atlattı. Çek rakibi Andrea Hlavackova’nın ikinci sette üst adale sakatlığı nedeniyle maçtan çekilmesinin ardından tur atlayan taraf 6-3/2-0 ile Sırp tenisçi oldu.

Dokuz numaralı seribaşı Marion Bartoli, ev sahibi tenisçilerden 42 yaşındaki Kimiko Date-Krumm’u 6-1/6-4 ile geçerken, 2011 Fransa Açık şampiyonu Francesca Schiavone ise zorlu mücadelenin ardından Yaroslava Shvedova’yı 4-6/7-6/6-4 ile geriden gelerek geçmeyi başardı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz