« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Windsurf dünya şampiyonu Ghibaudo

İzmir'in Çeşme ilçesi Alaçatı beldesinde düzenlenen Pegasus Havayolları Profesyonel Windsörf Birliği (PWA) Dünya Windsörf Kupası 6. ayağını bayanlarda Fransız Valerie Ghibaudo, erkeklerde ise aynı ülkeden Antoine Albeau birinci olarak tamamladı. Valerie Ghibaudo, aynı zamanda 2009 PWA Windsurf Dünya Şampiyonu oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Alaçatı koyunda düzenlenen kupanın son 2 gününde yetersiz rüzgar nedeniyle yarış yapılamadı. 30 ülkeden 64 erkek ve 14 bayandan oluşan slalom windsurfçülerinin katıldığı ve 10 Ağustos'ta başlayan 6. ayakta, 8 yarış sonucuna göre şampiyonlar belirlendi.

İlk günden itibaren liderliğini sürdüren geçen yılın Dünya ve Hız şampiyonu Fransız Antoine Albeau, Pegasus Havayolları PWA Windsörf Dünya Kupası Alaçatı ayağında birinci oldu.

İngiliz Virgin Adaları adına yarışan Finian Maynard 2., İsviçre'yi temsilen yarışan Björn Dunkerbeck ise 3. sırayı elde etti. Türk sporculardan Bora Kozanoğlu 19. sırada, Enes Yılmazer 23. ve Ertuğrul İçingir ise 24. sırada yer aldı.

Eylül ayında Almanya'da yapılacak kupanın son ayağında yarışmayacak bayanlarda ise Fransız Valerie Ghibaudo, hem Alaçatı ayağı, hem de 2009 PWA Windsörf Dünya Şampiyonu oldu.

İkinciliği Sara-Quita Offringa, üçüncülüğü ise Ermenistan adına yarışan Sara Hebert kazandı. Türk sporculardan Çağla Kubat genel klasmanda 6., Lena Aylin Erdil ise 10. oldu.

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı'nın da katıldığı ödül töreninde, 45 bin Avro'luk ödüller ve madalyalar verildi.

Kupa bünyesinde türlü dans gösterileri de sunuldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz