Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Windows XP'yi seviyoruz ama...

  Hürriyet Haber
  19.08.2009 - 14:53 | Son Güncelleme: 19.08.2009 - 07:21

  XP'den vazgeçemeyenler Windows 7 için ne düşünüyor? Yeni Windows'a geçecekler mi?

  Konu kullanıcı sadakati olduğunda; herhalde Windows XP'nin eline su dökecek bir işletim sistemi yoktur. Kısa süre öncesine kadar Vista'yı yaymak için elinden geleni yapan Microsoft, hep eski yıldızı Windows XP'ye çarptı. XP kullananların bir türlü Vista'ya geçmek istememesi, belki de Vista'nın önünü tıkayan en büyük engel oldu.

  Ve şimdi sırada Windows 7 var... Vista'ya burun kıvıran XP kullanıcıları acaba Windows 7 hakkında ne düşünüyor? Artık Windows XP'yi terk etmenin zamanı geldi mi? Technologizer sitesinde 5000 Windows XP kullanıcısı ile yapılan araştırma, işte bu ve buna benzer bazı soruların cevaplarını bulmayı amaçlıyor. İşte o sorular ve ortaya çıkan ilginç oranlar...

  Bu soru ve oranlara ulaşmak için tıklayın.

  Windows XP kullanıcılarının yıldızı, görünüşe göre Vista ile hiçbir zaman barışmadı. Ne Vista'yı kullananlar, ne de kullanmayanlar Vista hakkında olumlu görüşe sahip değil. Konu Windows 7 olduğunda ise, XP kullanıcılarının büyük çoğunluğu fikir sahibi. Beta ya da RC sürümünü kullananlar, eninde sonunda Windows 7'ye geçeceklerini söylüyor. Kullanmayanlar ise, olumlu görüş bildirmelerine rağmen, henüz XP'yi terk etmek niyetinde değil. Tabi bu durum, Windows 7'nin piyasaya sürülmesi ile birlikte değişebilir.

  Asıl ilginç sonuç ise, "Eğer Microsoft Windows XP'yi tamamen ortadan kaldırırsa tepkiniz ne olur?" sorusuna verilen yanıtlarla ortaya çıkıyor: Katılımcıların büyük kısmı bu duruma üzüleceğini bildiriyor. Bu da şunu gösteriyor: Windows 7'ye geçsek bile Windows XP'nin hep yaşamasını istiyoruz.

  Sonuç olarak şunu söylemek mümkün: Windows XP, Vista için çok büyük bir engeldi ama Windows 7 ile birlikte bu duvar biraz olsun yıkılacak. Ama Windows XP gönüllerin 1 numarası olarak her zaman bir köşede duracak...

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: EN YENİ WINDOWS 7 DUVAR KAĞITLARI

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı