Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Windows Phone'a Türkçe desteği

  Hürriyet Haber
  31 Ocak 2012 - 10:20Son Güncelleme : 31 Ocak 2012 - 10:20

  Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone'a Türkçe dil desteği çok yakında gelebilir.

  Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone için 2012 yılında iki önemli güncellemenin geleceğine dair çeşitli bilgilere daha önce ulaşmıştık. Scroll.com.tr'nin haberine göre bu güncellemelerin detaylarına ilişkin bugün ortaya çıkan bilgiye bakıldığında Türkçe dil desteği çok yakında gelebilir.

  Tango adı verilen güncelleme paketinin daha düşük donanımsal özelliklere sahip cihazlarda da Windows Phone’un çalışabilmesini sağlayacağına yönelik bilgileri sizlere daha önce zaten aktarmıştık. Buna ek olarak ise bu güncelleme ile Mango ile 35’e çıkan dil desteğinin Tango ile birlikte120’ye ulaşmış olacağından bahsediliyor.

  iOS’in 34, Android’in 55 dil desteğine sahip olduğu düşünülünce Windows Phone’un çok daha geniş bir kitleye hitap edeceği görülüyor. Microsoft dil desteği belirlemesini Windows’sun sahip olduğu 125 ayrı dil seçeneğine göre yaptığı söyleniyor.

  Tango ile geleceği söylenen bir başka güzel bilgi ise C++ uygulamalarının doğrudan çalıştırılabileceği yönünde. Özellikle oyun geliştiricilerinin Windows Phone’a olan ilgisini artıracağı düşünülen bu gelişme Microsoft’un ilerleyen dönemdeki en büyük kozlarından biri olacağa benziyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı