Teknoloji Haberleri

  Windows 8.1 tanıtıldı

  AA
  05.06.2013 - 14:19 | Son Güncelleme:

  Microsoft, Windows 8 işletim sisteminin yeni sürümünü tanıttı.Windows 8.1 bu yıl içinde kişisel bilgisayar ve tabletlerde yerini alacak.

  Elektronik yazılım devi Microsoft şirketi, Tayvan'ın başkenti Taipei'de düzenlenen bilgisayar fuarında, dokunmatik Windows 8 işletim sisteminin yeni sürümü olan Windows 8.1'in tanıtımını yaptı.

  Microsoft'un mali ve pazarlama baş yetkilisi Tami Reller, dünyanın ikinci en büyük bilgisayar fuarı olarak kabul edilen etkinlikte yaptığı konuşmada, Windows, 8.1'in, Windows 8 işletim sistemi hakkında müşterilerden gelen bildirimler dikkate alınarak hazırlandığını söyledi.

  "Windows 8.1, Windows 8'in cesur vizyonunu, müşterilerden gelen geri bildirimler doğrultusunda yeni özellikler ekleyerek, dokunma olayını ve taşınabilir programlama potansiyelini ileriye taşıyan işlevsellikle daha da ileriye götürüyor" diye konuşan Reller, yeni sürümün bu yıl içinde kişisel bilgisayarlar ve tabletlerde yerini alacağını belirtti.

  Windows Programı Yönetimi Eşbaşkan Yardımcısı Antoine Leblond da platform yetenekleri geliştirilen yeni sürümün nasıl işlediğini uygulamalı olarak gösterdi.
  "Platform kişiselleştirmesi" ve "arama" özelliğini de içine alan bazı sahalarda iyileştirmeler yapılan 8.1 işletim sisteminde, Windows 8'de kaldırılan "başlama" düğmesine yeniden yer verildiği görüldü.

  Dünya bilgisayar sanayinde bir zamanlar vazgeçilmez bir yeri olan Microsoft şirketi, tablet bilgisayarların yükselişi ve bunun sonucu olarak ortaya çıkan kişisel bilgisayar satışlarındaki düşüşle başa çıkabilmek için son iki yıldan beri büyük bir çaba içine girmiş bulunuyor.

  Microsoft'un 7 aydan beri satışta bulunan tablet bilgisayarlarının piyasada sahip olduğu yüzde 4'lük pay, tablet bilgisayar endüstrisinde lider konumundaki Apple'ın gerisinde yer alıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı