Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Windows 7 açığını kapatın

  hurriyet.com.tr
  29.12.2009 - 10:56 | Son Güncelleme:

  Windows 7'de mavi ekran görmeden kilitlenme yaşayanlar; sorunun çözümü burada...

  Ağ ve bilgi güvenliği uzmanı Check Point, IPS ürünlerinin Microsoft Server Message Block (SMB) protokolündeki denial-of-service (DOS) açıklarına karşı koruma sağladığını duyurdu.

  Check Point kullanıcıları, etkilenen Windows 7 sisteminin manuel olarak yeniden başlatılıncaya kadar yanıt vermemesine neden olan bu açığa karşı anında korunuyorlar.

  Bu Windows 7 güvenlik açığı, Microsoft Windows'un ağ dosya paylaşım protokolü olan Microsoft SMB'nin, yapısındaki bir hatadan dolayı, bu açığı istismar etmek üzere hazırlanmış paketleri işlerken tüm alanları doğrulamayı başaramamasından kaynaklanıyor. Bir hacker bu açığı istismar ederek hedef sistemin denial-of-service durumuna geçmesine sebep olabiliyor.

  Gerek IPS platformu şeklinde olsun, gerekse Check Point ağ geçidi çözümlerine entegre olsun, Check Point IPS çözümleri biçimi bozulmuş SMB paketlerini bloke ederek bu açığa karşı koruma sağlıyor. Check Point, IPS çözümleri için sürekli, gerçek zamanlı güncellemeler ile savunma ve güvenlik politikaları için tavsiyeler içeren destek hizmetleri sağlıyor. Bu güvenlik önlemleri ve güncellemeler dünyaya yayılmış Check Point Güvenlik Araştırma ve Yanıt Merkezleri tarafından geliştirilip dağıtılıyor.

  Check Point Software Blade mimarisine dayanan Check Point IPS Software Blade'i, istemci, sunucu, işletim sistemi güvenlik açıkları, malware/worm bulaşması ve daha birçok tehdide karşı multi-gigabit hızlarda önleyici koruma sağlayan tam, entegre, yeni nesil firewall atak engelleme yeteneklerine sahip. Hatırlanacağı gibi, Software Blade mimarisi kurumların yeni teknolojileri mevcut sistemleri üzerine çok basit ve hızlı bir şekilde, küçük maliyetlerle eklemelerine olanak tanıyor. Check Point'in 2009 başında duyurduğu Software Blade mimarisi bu devrimsel niteliği ile güvenlik dünyasında ses getirmişti.

  Check Point IPS çözümleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı