Teknoloji Haberleri

  Windows 10 ile korsan oyun artık oynayamayacaksınız

  Hürriyet Haber
  18.08.2015 - 09:22 | Son Güncelleme:

  Microsoft'un güncellediği lisans anlaşması, korsan oyunların sonunu getiriyor.

  Yaklaşık 50 milyon bilgisayara indirilerek zirveye yükselen Windows 10 işletim sisteminde kullanıcılar artık korsan oyun oynayamayacak. Şirket, Hizmetler Anlaşması'nı korsan oyun ve yetkisiz donanım çevre cihazlarının kullanımını engelleyecek şekilde güncelledi.

  Windows 10 ile korsan oyun artık oynayamayacaksınız WINDOWS 10, 50 MİLYON BİLGİSAYARA İNDİRİLDİ

  İlgili bölüm anlaşmanın "Hizmetler veya Yazılımlarda Yapılan Güncelleştirmeler ve Bu Hükümlerde Yapılan Değişiklikler" başlığının 7b maddesinde geçiyor:

  7b. Bazen, Hizmetleri kullanmaya devam etmek için yazılım güncelleştirmeleri yapmanız gerekir. Yazılım sürümünüzü otomatik olarak kontrol edebilir ve Hizmetlere erişmenizi, korsan oyunlar oynamanızı veya yetkisiz donanım çevre cihazları kullanmanızı engelleyenler dâhil olmak üzere yazılım güncelleştirmelerini veya yapılandırma güncelleştirmelerini indirebiliriz. Hizmetleri kullanmaya devam etmek için yazılımı güncelleştirmeniz de gerekebilir. Bu tür güncelleştirmeler, kendileriyle birlikte başka hükümler gönderilmedikçe (bu durumda bu başka hükümler geçerli olur), bu Hükümlere tabidir. Microsoft herhangi bir güncelleştirmeyi gerçekleştirmek zorunda değildir ve lisansladığınız yazılıma yönelik sistem sürümünü desteklemeyi taahhüt etmez.

  Windows 10 ile korsan oyun artık oynayamayacaksınız İŞTE WINDOWS 10’UN BOMBA ÖZELLİKLERİ

  Microsoft'un yaptığı bu hamle sınır tanımayan korsan kullanım oranları göz önüne alındığında çok da garip görünmüyor. Ancak yeni şart ve koşulların korsan yazılımları bir bütün olarak kapsamak yerine sadece korsan oyun ve yetkisiz donanım çevre cihazlarını içermesi biraz tuhaf görünüyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 35 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı