Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Windows 10 duraklama dönemine girdi

  chip.com.tr
  04.03.2016 - 08:47 | Son Güncelleme:

  Windows 10 son aylarda gelen iyi haberlerin ardından, Şubat ayında büyük bir hüsran yaşadı.

  Microsoft'un oldukça yoğun bir "yükseltme" kampanyası yürüttüğü Windows 10, geçtiğimiz Ocak ayında elde ettiği çarpıcı kullanıcı artışından sonra geçtiğimiz ay itibariyle yaşamaya başladı. Üç ayrı kaynaktan gelen veriler bu yavaşlamanın ekim ayından beri yaşanan en düşük artış oranı olduğunu gösteriyor. Ocak ayında ciddi bir artışa geçen Windows 10'u benimseme oranları söz konusu verilere göre neredeyse yarı yarıya bir düşüş göstermeye başladı.

  PC’nizdeki programlar kayboluyorsa…PC’nizdeki programlar kayboluyorsa…

  ABD merkezli analiz firması Net Applications, Windows 10'un Şubat ayında bütün Windows PC'lerde kullanılma oranının yüzde 14.2 olduğunu açıkladı. Bu da bir önceki aya göre yalnızca yüzde 1.1'lik bir artışın yaşandığı anlamına geliyor. Firma Windows 10'un Ocak ayındaki benimsenme oranı artışını ise yüzde 2.2olarak açıkladı.

  Windows 10’un gizli işleviWindows 10’un gizli işlevi

  Bu tablodaki olumlu taraf ise, Windows 10'un benimsenme oranlarının ilk defa 2012'deki Windows 8'e ve onun 2013'teki güncellemesi Windows 8.1'e geçiş oranlarını geride bırakması.

  Diğer bir analiz firması StatCounter'ın yayınladığı veriler de Windows 10'un benimsenme oranı artışını Net Applications'la aynı derecede gösteriyor. Üçüncü bir kaynak; Digital Analytics Program da yine Şubat ayında açıkça yavaşlayan bir artış tespit etti.

  Etiketler: yazılım
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı