« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Wimbledon takvimi değişiyor

Wimbledon Tenis Turnuvası ile Roland Garros arasındaki 2 haftalık süre, 2015 yılından itibaren Wimbledon'da yapılacak takvim değişikliği ile 3 haftaya çıkacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tenis dünyasının en prestijli Grand Slam Turnuvası Wimbledon'ın, toprak kort takviminin en önemli organizasyonu Roland Garros'tan sadece 2 hafta sonra başlaması, uzun süredir eleştiriliyor.

Toprak kort sezonundan çıkan tenisçiler, yeterince dinlenememekten ve çim zemine uyum sağlamak için zamanları kalmamasından yakınıyor. Zira birçok tenisçi, yorucu Roland Garros'tan çıktıktan sonra, Wimbledon öncesi düzenlenen hazırlık turnuvalarına katılmak istemiyor.

Son olarak dünya 2 numarası Novak Djokoviç takvimin sıkışıklığından yakınmıştı. Toprak ile çim kort arasında derin bir tezat olduğunu hatırlatan Djokoviç; "Yeterince dinlenemememiz bir yana, en yavaş zeminden en hızlı zemine geçiş yapmanız gerekiyor. Buna 2 hafta içinde alışmak çok da kolay değil" demişti.

Eleştiriler biraz geç de olsa yerine ulaşmış görünüyor. Zira 2015 yılından itibaren, Wimbledon'ın 1 hafta geç başlamasına karar verildi. Bu da tenisçilerin, Roland Garros'tan sonra, bu önemli turnuvaya hazırlanmak için 3 hafta zamanları olacağı anlamına geliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz