WILO Türkiye'de 20. yılını kutladı

Hürriyet Haber
27.01.2012 - 12:13 | Son Güncelleme:

2012 yılında Türkiye’de kuruluşunun 20. yılını kutlayan WILO Pompa Sistemleri'nin geleneksel "Hedef Paylaşım Toplantısı", İstanbul’da gerçekleştirildi.

WILO Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın, yaptığı açılış konuşmasında: “WILO Türkiye olarak yoğun ve başarılı bir yılı daha geride bıraktık. Geçtiğimiz yılı yüzde 20 büyüme ile kapattık. Büyümemizi sürdürürken sektördeki lider konumumuzu daha da güçlendirdik. 2011, ses getiren birçok projeye imza attığımız bir yıl oldu. Bu projelerin en önemlisi, Haziran 2011’de Tuzla’da faaliyete başlayan yeşil binaydı. Sektörümüzde Avrupa’nın LEED Gold sertifikalı (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik Sertifikası) ilk yeşil binası olma özelliği taşıyan tesisimiz; enerji tasarrufu yapıyor, doğayı koruyor, çalışanlarına konforlu bir yaşam alanı sunuyor. WILO Türkiye olarak, sektörümüze böylesine önemli bir yatırımı kazandırmış olmanın gururunu yaşıyoruz. 2011 yılında WILO Türkiye, dünyadaki WILO organizasyonları içinde en verimli firma seçilmesinin yanısıra serviste profesyonellik ödüllerini alan beş ülkeden birisi oldu” dedi.

Ercüment Yalçın, ayrıca WILO Türkiye’de 2012 yılının “Enerji Verimliliği” farkındalık yılı olacağını açıkladı. Enerji verimliliğinin hem ekonomik hem de ekolojik bir gereklilik olduğunu vurgulayan Yalçın, Türkiye’nin 2023 enerji tasarrufu hedefi olan % 20’ye ulaşmak için “şimdi tam zamanı, yarın geç olacak, yarının standardı yüksek verim!” mesajını verdi. Ercüment Yalçın, dünyada enerjiyi en çok tüketen ürünlerin başında pompaların geldiğini, binalarda ayda 150 Euro elektrik tüketen eski sirkülasyon pompaları yerine kullanılacak enerji verimliliği sağlayan pompalarının kullanımı ile tüketimi 9 Euro’ya düşürmenin mümkün olduğunu belirtti. Yüzde 90 daha az enerji tüketmesiyle dünyanın en yüksek verimli pompa ailesinin WILO tarafından üretildiğini vurgulayan Ercüment Yalçın, WILO’nun, 65 merkez çalışanı yanı sıra, 30 satış bayisi ve 65 yetkili servisi ile yaklaşık 1000 kişilik bir aileyi temsil ettiğini belirtti. Yalçın, kalifiye insan gücüne sahip oldukları ve mutlak müşteri memnuniyeti için kusursuz bir sistem yaratmayı amaçladıklarını ifade etti. WILO'nun sektörün en büyük oyuncusu olduğuna dikkat çeken Yalçın, güçlü bayi ve servis teşkilatı ile de Türkiye'nin her yerine hizmet sağladıklarının altını çizdi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı