GeriSpor "Williams'ta yarışmaya hazırım"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Williams'ta yarışmaya hazırım"

"Williams'ta yarışmaya hazırım"
refid:21502996 ilişkili resim dosyası

Valtteri Bottas, Williams'da yedek pilotluk dönemini sona erdirerek, mümkün olan en kısa süre içinde gridde yer almak istediğini söyledi.

turkiyef1'in derlediği habere göre; bir Rus internet sitesine demeç veren Fin pilot, yarışmaya hazır olup olmadığı sorusuna, "Evet hazırım, öyle olduğunu umuyorum, fakat şu an durumumda bir değişiklik yok" cevabını verdi.

Bottas, "Singapur ve Austin hariç, Cuma antrenmanlarına çıkacağım. Gelecek yılki sözleşmeye gelince, bilemiyorum... Fakat bu sezon bana çok şey öğretti. Şu an hazır olduğumu düşünüyorum. Eğer bir teklif sunulursa elbette bunu değerlendiririm" dedi.

Fin pilot, "Belli bir seviyeye gelince, kendinizi ister yüzde 100, ister yüzde 90 hazır hissedin, bir sonraki aşamaya geçmelisiniz" ifadelerini kullandı.

Test sınırlamasına rağmen, bu yıl FW34 kokpitinde bolca sürüş yapma imkanı bularak ayrıcalıklı bir pozisyonda bulunduğunu kaydeden Bottas, genç pilotun bekleyebileceği kadar kilometre yaptığını belirtti.

Bottas, "Fakat tabi ki tüm hayatım boyunca yarıştım. Önceleri GP2'ye katılmak benim için imkansızdı. Cuma antrenmanlarına çıkmak da öyle. Bu yıl yeniden bir tercih yapmak zorunda kalsaydım yine Cuma antrenmanlarını seçerdim. Sadece Formula 1'e odaklanmak en iyi seçim" yorumunda bulundu.

Antrenmanlarda yerini aldığı ve hafta sonunun geri kalanında genelde sıkıntı yaşayan Bruno Senna ile ilgili bir soru üzerine Bottas, "Sözleşmeyi imzaladığında Cuma günleri benim kokpitte olacağımı biliyordu. Biz bir takım olarak hareket etmeye çalışıyoruz. Fakat ben bir yarış pilotu olsaydım, birilerinin benim aracımı kullanmasını istemezdim. Bu normal bir reaksiyon" açıklamasında bulundu.

Bottas ayrıca, "Bu Williams'taki üçüncü senem. Takımdaki görevim hep bir öncekinden daha önemli oldu. Bu takım benim evim. Burada çalışmaya devam etmeyi çok istiyorum" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle