Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Williams'ın umutları yüksek

Williams, kendi seyircisi önünde mücadele edeceği Silverstone'dan iyi bir sonuçla ayrılma konusunda umutlarının yüksek olduğunu belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İspanya Grand Prix'de Williams'ın sekiz yıllık zafer hasretini dindiren Pastor Maldonado, son Avrupa GP'de Lewis Hamilton'la çarpışıncaya kadar podyum mücadelesi içinde olmuştu.

turkiyef1.com'un haberine göre; Takımın operasyonlardan sorumlu başmühendisi Mark Gillan, yeni aero paketleri ve Silverstone'un Barselona'ya benzer bazı özellikler taşıması nedeniyle bu hafta sonu yeniden öndeki mücadelenin içinde yer alabileceklerini ifade etti.

Gillan, "Valencia'da, maalesef hayal kırıklığı ile neticelenen, güçlü performansımızın ardından kendi evimizdeki grand prix'ye yüksek umutlarla gidiyoruz. Pirelli bu yarışa sert ve yumuşak lastiklerle geliyor, ki bu set kombinasyonunu Barselona'da başarılı bir şekilde kullanmıştık" dedi.

Aerodinamik etkinliğin öne çıktığı Silverstone için güncellenmiş bir aerodinamik paket hazırladıklarını da söyleyen Gillan, yağmur ihtimalinin de göz ardı edilmemesi gerektiğini belirterek, Cumartesi ve Pazar olaylı bir hafta sonu geçirebileceklerini dile getirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler