« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Williams ve Maldonado Venezuela yolcusu

Williams F1 takım üyeleri ve Pastor Maldonado, taraftarlar ve sponsorları ile bir araya gelmek üzere bu hafta Venezuela'da çeşitli etkinliklerde bulunacak

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, İspanya Grand Prix'deki zaferinin ardından vatandaşlarının gözünde ulusal bir ikon haline gelen Maldonado'nun ülkesinde yoğun bir ilgiyle karşılanması bekleniyor.

Etkinlikler çerçevesinde Maldonado, başkentin en meşhur ulusal anıtı olan Los Proceres çevresinde F1 aracıyla sürüş yapacak.

Maldonado yaptığı açıklamada, "Bu sezon, İspanya Grand Prix'deki zaferimin ardından eve dönmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Venezuelalı olmaktan gurur duyuyorum. Vatandaşlarımdan her zaman büyük destek aldım. Bu gezi, verdikleri destekle bugün bu noktalara gelmeme yardımcı olanlara bir karşılık verme fırsatı olacak" dedi.

Williams takım patronu Frank Williams ise, "Venezuela güzel bir ülke. Pastor ve takımla birlikte Caracas'ı ziyaret etmeyi heyecanla bekliyorum. Venezuela'dan müthiş bir destek alıyoruz. Taraftarların Formula 1 heyecanını daha yakından hissetmeleri ve bize destek verenlere teşekkür etmek için çeşitli etkinlikler planladık" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz