« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Wikileaks dalgaları

Fatih Terim’in medyaya sızan konuşmaları ortalığı fena karıştırdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

1-O program montajda kaybolmuş!

Terim’in sözlerinin sızmasına neden olduğu belirtilen gazeteci Arif Kızılyalın’ın GSTV’deki programı yayından kaldırıldı, gerekçe olarak, “Kayıt montajda uçmuş” denildi.

FATİH Terim’in sözlerinin medyaya sızmasının ilk sonucu, Galatasaray TV’deki ”Açık Oturum” isimli programın yayından kaldırılması oldu. Terim’in konuşmalarının medyada yayınlanmasını sağladığı ileri sürülen gazeteci Arif Kızılyalın’ın yer aldığı program, “Montajda uçtuğu” gerekçesiyle yayınlanmadı.
Terim, önceki gün forma tanıtımından sonra GSTV’yi ziyaret etmiş, burada, aralarında “Açık Oturum” programının yorumcuları, gazeteciler, Arif Kızılyalın, Levent Tüzemen ve Osman Şenher’in de bulunduğu ortamda çeşitli konularda görüşlerini açıklamıştı. Terim’in burada söylediği, “Önceliğimiz Melo olmalıydı. Ama ücrette indirim yaparak İtalyanları paniklettik. 250 bin Euro’luk Necati ile şampiyon olduk” sözleri sosyal medyaya yayılmıştı.
Konuşmaları yaymakla eleştirilen kişi Cumhuriyet Gazetesi Spor Müdürü Arif Kızılyalın olmuştu.
Galatasaray’dan olaya ilk tepki, Kızılyalın’ın Levent Tüzemen ve Osman Şenher ile katıldığı, önceki gün saat 21.00’de başlayacak programın yayından kaldırılmasıyla geldi. Program sorumlularından biri, katılımcı gazetecilere, “Kayıt montaj sırasında uçmuş” dedi.
 Programın kaldırılması ve Terim’in sözlerinin sızdırılmasını sorduğumuz Kızılyalın, “Program için bir şey diyemem. Ama  ben bir konuşmayı yaymış değilim. Fatih Terim’le sohbet ederken, 20 kişi vardı. Böyle bir ortamda özel sohbet nasıl olur? Terim yazılmama şerhi koymadığına göre bu sözler yazılır. Oradaki sohbetten sonra beni medyaspor.com sitesinden aradılar. Terim’in konuşmalarının bir bölümünü okudular. Yani nereden almışlarsa, onlar bu konuşmaları zaten biliyordu. Bana doğru olup olmadığını sordular. Yalan söyleyemezdim, sadece doğruladım” dedi.

2-Galatasaray’ı bu sezon Arıboğan uçurur

Ali Yıldırım, Terim’e cevap verirken Lütfi Arıboğan’ı bombaladı

Ahmet ERCANLAR
FENERBAHÇE Asbaşkanı Ali Yıldırım dün Galatasaray camiası, Teknik Direktör Fatih Terim ve İcra Kurulu Başkanı ve Sportif A.Ş Genel Müdürü Lutfi Arıboğan’ı hedef alan açıklamalar yaptı.

Avusturya kampında basın mensuplarıyla sohbet eden Yıldırım ezeli rakiplerini adeta bombardımana tuttu. “250 bin Euro’luk Necati ile şampiyon olduk” diyerek Sow transferine gönderme yapan Fatih Terim’i hedef alan Yıldırım şunları söyledi...

Herkes kendi işine baksın

Bizim yaşadıklarımızı onlar yaşasaydı görürdük. Biz 4-5 tane önemli oyuncumuzu kaybettik. 3 Temmuz sürecinde yaşadıklarımız ortada. Biz sezon başında en önemli oyuncularımızı kaybettik, onlar ilk 11’i baştan değiştirdi. Sadece 250 bin Euro’luk Necati’yi mi aldılar?

Fenerbahçe iki final oynadı, ligde şampiyonluğu son maçta kaybettik. Bu durum kamuoyunun takdirine kalmış. Herkes kendi işine baksın. Biz oyuncu almış olmak için almıyoruz. İhtiyacımız için alıyoruz. İki transfer daha yapacağız. Hocamızla bu durumu konuşuyoruz.

Galatasaray’ın en büyük transferi bu sezon için Lutfi Arıboğan. Onları uçurur. Zaten herkesi uçuruyor, ama fazla uçmasın... Fenerbahçe’nin ekonomik gücü önemli. Biz farklıyız diğerleri gibi değil. Ben değil başkası da olsa transferi yapar. Çünkü transferi Fenerbahçe yapıyor.

Ağır konuştu

Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Yıldırım’ın açıklamaları uzun süre konuşulacak cinsten oldu.

Aziz Yıldırım tam bir lider

Bu sene sportif açıdan her şey farklı olacak. Aziz Yıldırım bir lider, onun o koltukta oturması dahi önemli. Başkan Aziz Yıldırım’ın olmaması bir ailede anne ve baba olmaması nasılsa, öyledir. Futbol takımı adına konuşmak için daha çok erken.

Lİge bir ay var. Acelemiz yok. Fenerbahçe’nin menfaatlerini ve maddi durumunu da göz önünde bulunduruyoruz. Bizi kimse kurtarmıyor, bize kimse stat yapmıyor, paraları biz ödüyoruz. Herkes iyi transfer istiyor ben de istiyorum. Ama biz en yararlı transferi bulmaya çalışıyoruz.

3-Arıboğan kuş mu uçsun?

ALİ YILDIRIM’IN G.SARAY’I HEDEF ALMASINA ÖZTÜRK SERT KARŞILIK VERDİ

F.Bahçe Asbaşkanı, Terim’in çok büyük paralar harcattığını söylerken Lutfi Arıboğan’a da çatınca, G.Saray Başkan Yardımcısı Öztürk, “Tarla sürme” benzetmesiyle şike soruşturmasına atıfta bulunarak çıkışta bulundu.

Şike soruşturmasına dokundurma yaparak Fenerbahçe Asbaşkanı’na yanıt veren Adnan Öztürk, “Arıboğan, ayakları yere basan başarılı ve sağlam bir yönetici” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
GALATASARAY’dan, Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Yıldırım’a cevap gecikmedi. Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, Hürriyet’e özel açıklamalarda bulunurken, “Bize karşı boş bir sataşma var” dedi. TT Arena Stadı’nın nasıl yapıldığının hesabının ortada olduğunu kaydeden Öztürk, “Bizim stadımız şehrin ortasında, yaylada değil” dedi ve şöyle devam etti:

* Ali Yıldırım’a soruyorum. Sayın Arıboğan kuş mu ki uçsun. Ayakları gayet sağlam yere basan çok başarılı bir yönetici. Gereksiz polemik yaratmak amacı, gündem saptırma amacı bunlar. Her zaman söyledik. Yine söyleyelim Galatasaray’a kimse sataşmasın. Biz de kendi işimize bakıyoruz ama sataşanlara da verilecek cevabımız her zaman var. Ortamı germenin manası yok.

Aklıma tarlalar geliyor

Ezeli rakiplerine adlarının karıştığı şike soruşturması üzerinden dokundurma yapan Öztürk “Böyle sataşmalar olunca aklıma hep tarlalar geliyor. Ben asıl cevap hakkımı kamu spotu olarak kullanmak istiyorum. Malumunuz hasat mevsimi geldi. Çiftçi vatandaşlarımızdan ricam tarlalarını hasat sonrası sürmeden önce anız ateşine maruz bırakmasınlar. Toprağa hiç yararı olmadığı gibi ciddi zarar vermektedir. Ve uzun dönemde verimliliğin kaybolmasına sebep olmaktadır. Bu konuda gösterecekleri hassasiyet ülkemizin tarım rekoltesini ciddi anlamda yükseltecektir. Böylece gelecek nesillere sağlıklı tarım arazileri kalacaktır” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler