Teknoloji Haberleri

  WiFi'a çok daha hızlı bağlanacaksınız!

  06 Ocak 2016 - 08:24Son Güncelleme : 06 Ocak 2016 - 11:08

  Çok daha hızlı ve sorunsuz kablosuz internet için tarihi bir adım daha atıldı. Duvarları dahi kolayca aşabilecek yeni WiFi standardı 802.11ah "HaLow" ile bakın hayatımızda neler değişecek?

  Kablosuz ağ bağlantıları için standart oluşturmakla görevli Wi-Fi Alliance (Wi-Fi İttifakı), yeni 802.11ah Wi-Fi standardının detaylarını duyurdu.

  "HaLow" adlı yeni standart, sayısı giderek artan "Nesnelerin İnterneti" (IoT) cihazlarının router'ınızla bağlantısını kolaylaştıracak. HaLow uyumlu cihazlar, frekansı 900Mhz bandına düşürecek. Bandın daha aşağıda yer alması, 2,4GHz standardının menzilinin iki katına çıkması ve sinyalin duvarlardan, odalardan ve Wi-Fi bağlantısına engel olan diğer nesnelerden daha kolay geçeceği anlamına geliyor.

  Li-Fi: Wi-Fi'dan 100 kat hızlı internet geliyorLi-Fi: Wi-Fi'dan 100 kat hızlı internet geliyor

  HaLow destekli cihazlar, 2,4GHz ve 5GHz bantlarında da çalışabilecek, böylece mevcut Wi-Fi cihazlarını destekleyecekler. 1GHz'nin altında çalışması HaLow'un daha az enerji tüketmesini sağladığından, onu sensörlerde ve giyilebilir cihazlarda daha sık görebiliriz.  Yeni standardın çok yakında tüm dünyada geçerli olması bekleniyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İNTERNETİN 10 BÜYÜK İSMİ

  Etiketler: wifi , internet , telefon
   
  HaberlerFenerbahçeGalatasarayPKKburçniobeAziz YıldırımNusaybin