« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Whitmarsh: Raikkonen gerçek bir tehdit

Kimi Raikkonen'in eski patronu Martin Whitmarsh, Fin pilotun bu sezon ortaya koyduğu performanstan etkilendiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, 2002-2006 yılları arasında Whitmarsh'la birlikte çalışan 32 yaşındaki Raikkonen, McLaren'la dokuz kez podyumun tepesinde zafer mutluluğu yaşamıştı.

McLaren takım patronu Whitmarsh, bir internet sitesine verdiği demeçte Raikkonen'le ilgili olarak, "Çok yetenekli. Dünyanın en hızlı adamlarından biri" yorumunda bulundu.

Raikkonen'in çok fazla konuşmadığı için genelde insanların Fin pilotun gücünü tam kavrayamadığını ifade eden Whitmarsh, "Fakat çok zeki ve etkileyici bir pilot. Lotus iyi bir araca sahip. İkisi bir araya gelince gerçek bir tehdit oluyor" şeklinde konuştu.

Whitmarsh, "Kimi'nin çok fazla hata yapmadığını farkettiğinizden eminim. Her zaman işini iyi yapar. O yüzden (şu anki durumu) beni şaşırtmıyor. Sezon boyunca kendini daha da geliştirme yeteneğine sahip bir pilot" dedi.

Raikkonen'in eski takım arkadaşlarından Pedro de la Rosa da, İspanyol El Confidencial gazetesine yaptığı açıklamada, Fin pilotun "kesinlikle şu ana kadar gördüğü en iyi pilotlardan biri" olduğunu söyledi.

Pedro de la Rosa da Raikkonen-E20 kombinasyonunun yarış kazanabilecek durumda olduğunu ifade etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler