« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Whitmarsh: Hamilton'ın hala öğrenemediği şeyler var

Martin Whitmarsh, haftaya damgasını vuran telemetri tweet'i konusunda McLaren ile Lewis Hamilton arasında şu an herhangi bir sorun olmadığını ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, dün akşam Sky Sports'a konuşan Whitmarsh, "Lewis için utandırıcı bir durumdu. Fakat bundan gerekli dersi çıkaracağından eminim" dedi.

Whitmarsh, "Fakat bu durum (Hamilton ile takım arasında) bir çatlağa yol açmadı. Lewis'i 11 yaşından bu yana tanıyorum. O, bu takımda büyüyen biri. Kendisine yapılan eleştirilerin ateşlemesiyle büyüdü. Öğrendiği bazı şeyler var, henüz öğrenemediği şeyler var" yorumunu yaptı.

Hamilton'ın "yoğun ve aşırı hassas" bir kişiliği olduğunu söyleyen Whitmarsh, "Geçtiğimiz hafta çok sevdiği teyzesinin ölümünden dolayı zor bir dönem geçiriyor" dedi.

Whitmarsh ayrıca, "Kendisini toparlayacağını tahmin ediyorum. İtalya'da birkaç gün içinde farklı bir Lewis Hamilton göreceğiz" diye konuştu.

McLaren takım patronu, Belçika Grand Prix'den önce, sıralama verilerini gösteren telemetri bilgisini tweet'lemesinin ardından Hamilton'la konuşmuş, 27 yaşındaki İngiliz pilot da tweet'ini silmeye mecbur bırakılmıştı. Ancak öncesinde, bilgiler çoktan rakip takımlar tarafından alınmıştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler