Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Whatsapp'ta fotoğraf paylaşanlara bomba haber

  Hürriyet Haber
  23 Mart 2017 - 08:02Son Güncelleme : 23 Mart 2017 - 11:32

  Whatsapp fotoğraf paylaşanların işini kolaylaştıracak bir adım attı; artık son güncellemeyle birlikte bakın neler yapabileceksiniz? İşte Whatsapp'ın herkesin mutlaka bilmesi gereken müthiş özellikleri...

  Whatsapp günden güne değişiyor. Whatsapp için sunulan ve herkesin kullanmadığı bu 6 müthiş özellik, tüm kullanıcıların işine fazlasıyla yarayacak. WhatsApp, sunmaya başladığı yeni özelliklerle bir mesajlaşma uygulamasından çok, sosyal ağ uygulamasına benzemeye başladı. Bazı kullanıcılar, WhatsApp'ın sosyal ağ olarak Twitter'ı yendiğini bile düşünüyor. Bu yazımızda ise WhatsApp'ın son zamanlarda sunmaya başladığı yeni özellikleri size hatırlatmak istedik. İşte WhatsApp'taki değişimi gösteren 6 yeni özellik.

  1. WhatsApp Status

  SnapChat veya Instagram'ın Stories özelliğini kullananların yabancılık çekmeyeceği bu işlev, tüm arkadaşlarınızla görsel bir mesaj paylaşmanıza izin veriyor. Paylaştığınız video, GIF veya fotoğrafın üzerine yazı yazabiliyorsunuz ve bu mesajınız, 24 saat boyunca kişi listenizdeki herkese görünüyor (gizliliği düzenlemeniz mümkün).

  2. İki Adımlı Oturum Açma

  WhatsApp hesabınızın ele geçmesinin önüne sağlam bir engel koymak istiyorsanız, bu seçeneği etkinleştirmelisiniz. Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama yolunu izleyin ve ekrandaki talimatları izleyin. Unutmayacağınız, telefon numaranızla ve doğum tarihinizle ilgisi olmayan bir kod seçin. Merak etmeyin, WhatsApp her defasında bu kodu girmenizi istemiyor.

  3. Numara Değiştirme

  Telefon numaranızı değiştirdiyseniz, aynı WhatsApp hesabını kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayarlar > Hesap > Numara değiştir yolunu izleyin ve talimatları takip edin. Bu işlemden önce sohbetlerinizi Ayarlar > Sohbetler > Sohbetleri yedekle yolunu izleyerek yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.

  4. GIF Arama ve Paylaşma

  İnternetin vazgeçilmez parçalarından animasyonlu GIF'ler için destek, kısa bir süre önce WhatsApp'a geldi. Emoji simgesine, ardından GIF düğmesine dokunun. GIF aramak için sohbet penceresini terk etmenize gerek duymuyorsunuz. Elbette kendi GIF'lerinizi de paylaşabilirsiniz.

  5. iPhone'da Çevrimiçi Mesaj Gönderme

  iPhone sahipleri, uzun süre Android'de sunulan bir işlevden mahrum kaldılar: Çevrimdışı mesajlaşma. Ancak artık iPhone sahipleri de çevrimdışıyken mesaj yazabiliyor ve internet bağlantısı sağlandığında mesajlarını otomatik olarak iletebiliyorlar.

  6. Daha Çok Fotoğraf Paylaşın

  WhatsApp, bir kerede gönderebileceğiniz fotoğraf sayısını da artırdı. Eskiden bir kerede 10 fotoğraf gönderebilirken şimdi, bir kerede 30 fotoğraf gönderebiliyorsunuz.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: EN İYİ WHATSAPP NUMARALARI

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı