WhatsApp'a "beğen" butonu

Hürriyet Haber
08 Temmuz 2015 - 13:19Son Güncelleme : 08 Temmuz 2015 - 13:21

Anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp, Facebook'taki "Beğen" butonu özelliğine sahip olacak.

WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra hızlı bir şekilde büyüdü. Sosyal medya devinin mobil uygulamayı satın almasının çok doğru bir hamle olduğu, WhatsApp’a yeni gelen özellikler ile kanıtlanıyor. WhatsApp’ın Web sürümü ve mobil platformlardaki yenilikler bu özelliklere en güzel örnek.

Beğen butonunun görevi ne olacak?

Yenilikler ile karşımıza çıkan Facebook’un şimdi de WhatsApp için yeni bir planı olduğu çıktı. Söylenenlere göre Facebook’ta yer alan “Beğen” butonu çok yakında WhatsApp’a da gelecek. WhatsApp beğen butonu birçok kullanıcının mesajlaşma deneyimini daha da güzelleştirecek. Varsayımlara göre WhatsApp beğen butonu, bir olayı onaylama yerine kullanılacak.

Bildiğiniz gibi WhatsApp mavi tik özelliği, gelen mesajları okuyup okumadığınızı mesajı gönderen kişiye iletiyor. Cevap yazmadığınız durumda bu mavi tik büyük sorunlara neden olabiliyor. Eğer işiniz var ve mesaj atamayacak durumdaysanız WhatsApp beğen tuşu özelliği ile aynı Facebook’ta olduğu gibi “THUMBS UP” işareti gönderebileceksiniz.

Henüz geliştirici Beta sürümlerinde test edilen bu özelliğin ne zaman son kullanıcıya sunulacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor.

(SHIFT DELETE)

Etiketler: whatsapp , beğen butonu


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı