Teknoloji Haberleri

  Whatsapp sohbet sabitleme özelliği yayında!

  Hürriyet Haber
  23.05.2017 - 07:50 | Son Güncelleme:

  Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda sadece beta kullanıcılarına sunduğu 'sohbet sabitleme' özelliğini tüm Android kullanıcılarına sundu.

  WhatsApp sohbet sabitleme ya da sohbet pinleme olarak geçen yeni özelliği geçtiğimiz haftalarda beta kullanıcıları tarafından test edilmeye başlanmıştı. Bu özellik artık tüm Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Söz konusu özellik iOS işletim sistemli cihazlara ne yazık ki henüz gelmedi.

  WhatsApp’ta istediğiniz bir sohbeti uygulamanın başına sabitlemek için yapmanız gereken işlem ise son derece basit. Uygulamayı açıp, bir grup veya kişinin üzerinde parmağınızı basılı tuttuğunuzda üst kısımda bir raptiye işareti çıkıyor. Bu işarete tıklandığında o sohbet en üstte sabitlenmiş oluyor. Uygulama üzerinde bu şekilde 3 kişi veya grubu sabitleyebiliyorsunuz.

  Whatsapp sohbet sabitleme özelliği yayında

  Kişiyle en son ne zaman görüştüğünüz veya mesajlaştığınız fark etmeden istediğiniz sohbeti istediğiniz zaman uygulamanın en üstüne sabitleyebiliyorsunuz.

  Android kullanıcıları uygulamayı en son sürüme güncelleyerek yeni özelliği kullanabilir.

  Whatsapptan bu mesaja sakın bakmayın
  Whatsapp'tan bu mesaja sakın bakmayın!
  Whatsapp'a İtalya'dan ağır ceza!
  Hangi mesajlaşma uygulaması ne kadar internet tüketiyor?
  Etiketler: telefon
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı