Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Whatsapp hangi telefonlarda çalışmayacak işte tam liste

  Hürriyet Haber
  06 Mart 2017 - 08:24Son Güncelleme : 07 Mart 2017 - 10:06

  Whatsapp değişen teknoloji ile birlikte artık bazı modellerde hizmet vermeyecek. Yapılan resmi açıklama ile o modellerde belli oldu. Peki Whatsapp uygulaması hangi telefonlarda çalışmayacak? İşte Whatsapp'ın çalışmayacağı telefonların listesi ve son tarih

  Whatsapp açıkladı; artık bazı model telefonlarda hiçbir şekilde çalışmayacak. Son tarih ise 30 Haziran 2017... İşte Whatsapp'ın çalışmayacağı telefonların tam listesi...

  Son dönemde birçok değişikliğe uğrayan WhatsApp popülerliğini de oldukça artırdı. Ancak her geçen gün eklenen yeni özellikle kimi cihazlarda sorun yaşanmasına neden oluyor. Bunda en önemli etken bu cihazların işletim sistemlerinin artık güncellenmiyor olması. Ayrıca kimi cihazların donanımları artık WhatsApp'in ihtiyaçlarını karşılamıyor. Bu nedenle bazı cihazlar bir süredir WhatsApp güncellemelerinden faydalanamadı.

  WhatsApp'in resmi bloğundan yapılan açıklamaya göre artık bazı Android, IOS, Windows, BBOS ve Symbian işletim sistemini kullanan cihazlar 30 Haziran itibariyle WhatsApp'ı kullanamayacak.

  Bu cihazlara güncelleme desteği 2016'nın bitimiyle zaten sona ermişti. Ancak daha sonra WhatsApp süreyi uzatarak 30 Haziran 2017'ye çekmişti. O sürenin dolmasına kısa bir zaman kaldı.

  İşte Toyotanın ilk sürücüsüz otomobiliİşte Toyota'nın ilk sürücüsüz otomobili!

  İşte 30 Haziran 2017 tarihi itibariyle WhatsApp kullanamayacak işletim sistemleri şöyle:

  Nokia S40
  Nokia Symbian S60
  Android 2.1
  Android 2.2
  Windows Phone 7.+1
  iPhone 3GS (iOS 6)
  BlackBerry OS ve BlackBerry 10

   

  Yani bu işletim sistemini kullanan telefonların hiçbirinde belirtilen tarihten sonra Whatsapp çalışmayacak.

  Cenevre Otomobil Fuarının en süper otomobilleriCenevre Otomobil Fuarı'nın en süper otomobilleri

   

  Etiketler: whatsapp , telefon , uygulama
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı