« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Wesley Sneijder'in menajeri İstanbul'a geldi

Juventus'un talip olduğu Galatasaraylı Wesley Sneijder'in menajeri Guido Albers bu sabah İstanbul'a geldi. Albers, sarı kırmızılı yöneticilerle bir araya gelip, "Wesley'i ya satın ya da sözleşmesini uzatın" diyecek.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'dan ayrılması gündeme gelen Wesley Sneijder konusunda bugün flaş bir gelişme yaşandı.

Hollandalı futbolcunun menajeri Guido Albers, sarı kırmızılı yönetimle görüşmek için sabah saatlerinde İstanbul'a geldi. Albers'in Juventus'tan gelen transfer teklifini Galatasaray'a ileteceği belirtildi.

'G.SARAY İNDİRİME GİTTİ AMA...'
İtalyan basınında yer alan haberlere göre ise, Juventus'un transfer için sarı-kırmızılıların indirime gitmesini sağladığı ancak bunun, transferin gerçekleşmesi için henüz yeterli düzeyde olmadığı bildirildi. "Türkler 12 milyona indi. Juventus Sportif Direktörü Giuseppe Marotta, 7 milyonun üstünde vermeyecek" ifadesinin öne çıktığı haberlerde, Sneijder'in menajerinin tarafları uzlaştırmak için İstanbul'da yoğun bir görüşme trafiğinde olduğu belirtildi. Sneijder'in menajeri Guido Albers önceki gün yaptığı açıklamada, Hollandalı yıldız futbolcunun 2009-2013 sezonları arasında Inter forması giydiği dönemde kariyerinin parlak günlerini geçirdiğini, bu nedenle İtalya'ya dönmekten mutluluk duyacağını ifade etmişti. (AA)


Sneijder'in Galatasaray'dan ayrılmasını istediğini daha önce birkaç kez dile getiren Albers'in, İtalya'nın yanı sıra İngiltere'den de kulüp arayışı içinde olduğu ifade edildi.

Sarı kırmızılı yönetimin ise bu konudaki tavrı net... Başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak ile Galatasaray Sportif A.Ş. yöneticisi Ali Dürüst, "Biz oyuncumuzdan memnunuz. O da Galatasaray da mutlu. Sneijder'i satmayı düşünmüyoruz. Ancak çok isteyen bir kulüp varsa, getirir 20 milyon Euro'yu alır" diye konuştular.

Diğer taraftan Guido Albers Galatasaray yönetimine, 'eğer Sneijder'i satmıyorsanız, sözleşmesini uzatalım' teklifinde bulunacak. Sarı kırmızılılar ise buna karşın, "Biz futbolcuyla konuştuk. Şampiyon olalım, lig sonunda hemen imzayı atalım" cevabını verecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler