« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Werner Lorant geliyor

Fenerbahçe, teknik direktör sorununu Alman teknik adam Werner Lorant'la çözdü. Kulübün resmi internet sitesi "www.fenerbahce.org"da yer alan yönetim açıklamasında, Lorant'la opsiyonlu olarak 2.5 yıllık sözleşme yapıldığı ve Alman çalıştırıcının yarın İstanbul'a geleceği bildirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GELİYOR

Mustafa Denizli ile yollarını ayırdıktan sonra teknik direktör arayışlarına hız veren Fenerbahçe, Alman teknik direktör Werner Lorant ile prensip anlaşmasına vardı. Uzun yıllar 1860 Münih takımında antrenörlük yapan 52 yaşındaki Werner Lorant'ın resmi imzayı atmak üzere yarın İstanbul'a geleceği, imza sonrasında da takımla birlikte Antalya'ya gideceği bildirildi.

DİSİPLİNLİ

Çok sert ve disiplinli bir hoca olarak bilinen Alman teknik adam, Frankfurt Havaalanı'nda verdiği demeçte "Fenerbahçe ile prensipte anlaştık" dedi. Werner Lorant'ın Fenerbahçe'de 30 Haziran 2004 tarihine kadar sözleşme imzalayacağı bildirildi. Lorant'ın, Fenerbahçe Kulübü Başkan Yardımcısı Sadettin Saran'ın özel uçağıyla Türkiye'ye geleceği ve imza sonrasında çalışmaya başlayacağı kaydedildi. Fenerbahçe'nin Otto Rehhagel, Jürgen Röber ve Huub Stevens ile de görüştüğü, ancak Lorant'ta karar kıldığı, amacın şampiyonluk olduğu belirtildi.

1860 MÜNİH'LE SÖZLEŞMESİ VAR

Lorant'ın, eski takımı 1860 Münih'le arka arkaya gelen kötü sonuçlar sonrasında görevinden alınarak izine gönderildiği ve  30 Haziran 2003 yılına kadar sözleşmesi olduğu belirtildi. Lorant'ın eski kulübü ile sözleşmeyi henüz feshetmediği ise gelen haberler arasında. Alman teknik adamın, sözleşmeyi feshetmek için kendi takımıyla kolay anlaşma sağlayacağını, bir sorun çıkacağını sanmadığını ifade ettiği bildirildi. 1860 Münih takımı basın sözcüsü Claudia Leopold ise, "Werner Lorant şimdiye kadar ne kulüp başkanına ne de yönetim kuruluna sözleşmeyi feshetmek istediği konusunda bir talepte bulunmadı. Werner Lorant'ın 2003 yılına kadar bizim kulübümüzde sözleşmesi var. Bunun feshi için Fenerbahçe'den de bir istek gelmedi." diye konuştu.

BİLD:LORANT F.BAHÇE'YE GİDİYOR
    
Alman Bild gazetesi de Werner Lorant'ın, Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi Sadettin Saran ile görüşerek anlaşmaya vardığı ve bugün, 30 Haziran 2004 tarihine kadar geçerli olacak sözleşmeyi imzalayacağını yazdı.

Lorant'ın Fenerbahçe'den her yıl net olarak yaklaşık 2 milyon Euro alacağı kaydedildi.

München 1860 takımında 9 yıl süre ile antrenör olarak görev yapan 53 yaşındaki Lorant, 18 Ekim 2001'de görevden alınmış ve dün Madrid'den Frankfurt'a gelerek Saran ile görüşmüştü.

Saran'ın bugün Lorant'ı özel bir jetle İstanbul'a götüreceği ve Alman teknik direktörün, yarın Fenerbahçe'nin Antalya'daki kampına katılacağı bildirildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz