"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Webcam üzerinden çıplak görüntülerimi kaydetmişler

Sevgili Güzin Abla, ben yurtdışında yaşayan bir genç kızım. şu anda canım çok yanıyor.

Bir hata yaptım ve şimdi ne yapacağımı bilmiyorum.

Bir sevgilim vardı Türkiye’den. Bir ay kadar beraberdik. Sonra ben onu bıraktım. Çünkü aramızdaki mesafe bana uymadı. Ancak onun bir arkadaşıyla internette mesajlaşmaya başladım. Çok iyi ve güvenilir birisi gibi geldi bana. O da bana eski sevgilimi pek sevmediğini söyledi. “O çok kolaylıkla satar insanı” dedi. Ondan çok hoşlanmıştım. Bir ara webcam’u açtık. ıkimiz de soyunduk ve kameranın önünde seviştik. Tabii ki bekaretime bir şey olmadı. Bunu birkaç defa tekrarladık.
Bir hafta önce eski sevgilim bana bir mesaj attı. Mesajında “MSN’de görüştüğün o arkadaşımla konuşuyorum. O benden bir şeyini gizlemez. Senin MSN’de çıplak görüntülerini kaydetmiş. Ben de bilgisayarından onları gizlice aldım ve bir diske koydum.” diye yazıyordu.

Benim fiziğimi bilmediği için ona saç rengimi sordum. Bilemedi. Ben de “Sana beddua edeceğim” dedim.

O zaman şaka yaptığını, fotoğrafımı çekmediğini ama başkalarının çektiğini söyledi. şimdi mesajlaştığım o gence ulaşamıyorum. Cep telefonu cevap vermiyor. Görüntülerimi gerçekten kaydetti mi bilmiyorum. Ama çektiyse ben ölürüm, yaşayamam, Güzin Abla. Bir haftadır mesaj atmıyor. Depresyona girdim. Yemek yiyemiyorum, çok kilo verdim. Sürekli titriyor ve ağlıyorum.

Böyle çaresiz beklemek çok canımı acıtıyor. Kendi kendime yemin ettim bir daha asla yapmayacağım. Ama ondan duymak istiyorum fotoğraflarımı çekmediğini.
Ben ne yapayım Güzin Abla? Bana yardım et. Kendimi çok kötü hissediyorum. Arkadaşlarım beni anlamaz. Anneme söylersem bana bir daha hiç güvenmez. 
Rumuz: Lulu

Güzel kızım, saf kızım... Nedir bu “web cam’den seviştik” olayı Allah aşkına... Daha iki günlük tanıdığın bir insana, yüzünü bile görmediğin, huyunu suyunu bilmediğin birine bu kadar güvenir de kendini bu şekilde teşhir etmeye kalkışırsan, elbette erkeklerin oyuncağı haline gelebilirsin.

Bu görüntüleri kaydetmiş midir, kaydetmemiş midir, onun insafına kalmış. Eski erkek arkadaşının (o da tabii sanal arkadaş ya) bu durumu bildiğini ama görüntülerini görmediğini düşünüyorum. Başka erkeklerin bunu kaydedip, internette dağıtma ihtimali var.

Bir süredir bu gencin seni aramaması, telefonlarına cevap vermemesi de sana karşı suçluluk duygusu içinde olduğunu, utandığını düşündürüyor. Eski erkek arkadaşının burada bir rolü olması da mümkün. Ama, umarım bu görüntüleri sadece kendi aralarında paylaşmakla yetinsinler. ınternette yaymasınlar. Yine de bir süre sonra o görüştüğün erkekten ya da ayrıldığın kişiden bir ses çıkar. Belki de eski arkadaşın terk edilmenin öfkesiyle seni böyle huzursuz etmek istemiş olabilir.

Ama bütün bunlar sana iyi bir ders olmuştur umarım. Bir daha böyle saçma sapan bir davranıştan kaçınmayı öğrenmişsindir. Artık bu kadar üzme kendini. Webcam’den yapılan çekimlerde görüntüler çok net olmuyor, kolay kolay sen olduğun anlaşılmaz sanırım.

Ondan hoşlandığını biraz belli et

Sevgili Güzin Abla, ben lise öğrencisiyim ve birinden hoşlanıyorum. Ama onun benden hoşlanıp hoşlanmadığını bilmiyorum. Benden iki yaş büyük ve aynı okulda okuyoruz ve aynı serviste gidip geliyoruz. Ben bugüne kadar ondan hoşlandığımı hiç belli etmedim. Eğer konuşursak hep lafı o açıyor.

Geçenlerde bizim okulda futbol turnuvaları vardı ve o da bu turnuvalarda oyuncuydu. Beni bir gün öncesinden maça çağırdı.

Ben de gittim. Maç sonrası serviste dönerken, “Maçı izledin mi? Nasıl güzel oynadım mı?” diye sordum. Ben de “Evet güzel oynadın” dedim. “Golü atınca sana baktım, ama göremedim. Görseydim golü sana armağan edecektim” dedi.

Sizce o da benden hoşlanıyor mu, yoksa sadece arkadaşça mı davranıyor?

Ama bir an önce bir şeyler yapmalıyım. Çünkü o son sınıfta olduğu için belki de bir daha hiç görüşemeyeceğiz.
Rumuz: Liseli kız

Canım kızım; bu gencin sana ilgi duyduğu bir gerçek.

 Seni turnuvaya çağırması, fikrini sorması, golü sana armağan etmek istemesi, hep ilgisini gösteriyor.

Ama sen o kadar tutuk davranıyorsun, ilgisini karşılıksız bırakıyorsun ki, böyle giderse, okul kapanınca, tamamen kopacaksınız.

O genç “Beni nasıl buldun”, diye sorduğunda biraz daha heyecanlı, onu övecek bir cevap bulamaz mıydın?

Anlaşılan onun karşısında nutkun tutuluyor.

Ama onunla gerçekten yakınlaşmak istiyorsan, biraz daha ilgili davranmalısın.

Sorularına tek tük sözcüklerle değil, daha hevesli cevaplar vermelisin. Belki o zaman cesaret bulup sana arkadaşlık teklif edebilir.

X