« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Webber'e göre tartışmalar rakiplerin taktiği

Mark Webber, Red Bull'la ilgili üst düzey teknik tartışmaları, rakip takımlar tarafından uygulanan bir "taktik" olarak yorumladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, bu hafta sürüş yüksekliğinin ayarlanmasıyla ilgili olarak Helmut Marko'nun iddiaları ve Ferrari'nin buna verdiği cevap gündemde yer almıştı.

Avustralya haber ajansı AAP'nin sorularını cevaplayan Webber, rakip takımlara da teknik olarak uyarılar yapıldığını ancak bunların hiç de Red Bull gibi medyanın dikkatini çekmediğini savundu.

Avustralyalı pilot, "Diğer takımlara araçlarıyla ilgili şeyler sorulduğunu biliyorum. Fakat bunlar genel olarak dikkati çekmiyor. Bizimkiler ise herkesin dikkatini çekiyor" dedi.

Red Bull'la ilgili olayların her zaman medya için malzeme olduğunu ifade eden Webber, bu tür teknik tartışmaların "rakip takımlardan gelen oldukça sıkıcı bir taktik" olduğunu söyledi.

Bu tür taktiklerin "oldukça tahmin edilebilir" olduğunu belirten Webber, "Küçük köpükcükleri içinde böyle yollara başvuruyorlasa harika" diye konuştu.

Önümüzdeki haftalarda Red Bull'la ilgili daha yeni tartışmaların da başlatılacağını ifade eden Webber, "Yine birşeyler olacak, sizi temin ederim, fakat biz her zaman olduğu gibi her bir testten geçeceğiz" dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler